Currency Converter:

Lot: 1

Current Price: 750 TL Starting Bid: 750 TL Estimated: TL Losing Winning

"Atatürk'ün Vasiyetnamesi Dün Ankarada Açıldı" 29 Ekim 1938 (29 İkinciteşrin 1938) Haber Son Havadisler Akşam Postası Nüshası Kapakta Atatürk'ün İş Bankası Şahsi Hisselerini Vasiyetinde Makbule Hanım ve Manevi Kızları Afet İnan ve Sabiha Gökçene'e Ve Belli Bir Kısmınıda İsmet İnönünün Çocuklarına Bıraktığı İçerikli Haber ve Görsel, İç Sayfada İhap Hulusi'nin Korting Radyosu "Sizi Ahengle Sarar Oyalar" Çizimli , Türk Hava Kurumu Milli Piyangosu İkşnci Keşide 11/ Birincikanu 938'dedir.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • "Atatürk'ün Vasiyetnamesi Dün Ankarada Açıldı" 29 Ekim 1938 (29 İkinciteşrin 1938) Haber Son Havadisler Akşam Postası Nüshası Kapakta Atatürk'ün İş Bankası Şahsi Hisselerini Vasiyetinde Makbule Hanım ve Manevi Kızları Afet İnan ve Sabiha Gökçene'e Ve Belli Bir Kısmınıda İsmet İnönünün Çocuklarına Bıraktığı İçerikli Haber ve Görsel, İç Sayfada İhap Hulusi'nin Korting Radyosu "Sizi Ahengle Sarar Oyalar" Çizimli , Türk Hava Kurumu Milli Piyangosu İkşnci Keşide 11/ Birincikanu 938'dedir.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  "Atatürk'ün Vasiyetnamesi Dün Ankarada Açıldı" 29 Ekim 1938 (29 İkinciteşrin 1938) Haber Son Havadisler Akşam Postası Nüshası Kapakta Atatürk'ün İş Bankası Şahsi Hisselerini Vasiyetinde Makbule Hanım ve Manevi Kızları Afet İnan ve Sabiha Gökçene'e Ve Belli Bir Kısmınıda İsmet İnönünün Çocuklarına Bıraktığı İçerikli Haber ve Görsel, İç Sayfada İhap Hulusi'nin Korting Radyosu "Sizi Ahengle Sarar Oyalar" Çizimli , Türk Hava Kurumu Milli Piyangosu İkşnci Keşide 11/ Birincikanu 938'dedir.

  TLSold
 • "Bir Fotoğraf Güzeli" Havacılık, Türk Hava Kurumu Posterlerini Ellerine Alarak, Üzerlerinde "Pilot Kurtarır, İstikbal Göklerde" Kuşakları Kepleri ile Pilot Kiyafetleri giymiş Öğrenciler...  Özellikle Kız ve Erkek Minik Pilotların Elinlerindeki Oyuncak Uçaklar, Beylerin Yakalarında ki Türk Hava Kurumu Rozetleri, Muhteşem Bir Havacılık Temalı Fotoğraf-18*24cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  "Bir Fotoğraf Güzeli" Havacılık, Türk Hava Kurumu Posterlerini Ellerine Alarak, Üzerlerinde "Pilot Kurtarır, İstikbal Göklerde" Kuşakları Kepleri ile Pilot Kiyafetleri giymiş Öğrenciler... Özellikle Kız ve Erkek Minik Pilotların Elinlerindeki Oyuncak Uçaklar, Beylerin Yakalarında ki Türk Hava Kurumu Rozetleri, Muhteşem Bir Havacılık Temalı Fotoğraf-18*24cm.

  TLSold
 • Kurun 21 Teşirnisani 1938 Tarihli Mustafa Kemal Atatürk Matem Sayısı, Ebedi Şef Ankara'da, Tamamen Özel Atatürk Sayısı. 10 s. 4. Sayfadaki Usu Şefimiz atatürkün Hayat ve İcraatından Parçalar, Reisicumhur, Mareşal, vekiller Aziz Ölünün Mukaddes Huzurunda Eğildiler.-Beyoğlunda İpek - Saray - Melek Sinemalarında, İzmir'de El Hamra ve Yeni Bursa'da Tayyare ve Türkiyenin Bütün Büyük Sinemalarında Gösterilecektir Reklamı Göz Çarpmaktadır.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Kurun 21 Teşirnisani 1938 Tarihli Mustafa Kemal Atatürk Matem Sayısı, Ebedi Şef Ankara'da, Tamamen Özel Atatürk Sayısı. 10 s. 4. Sayfadaki Usu Şefimiz atatürkün Hayat ve İcraatından Parçalar, Reisicumhur, Mareşal, vekiller Aziz Ölünün Mukaddes Huzurunda Eğildiler.-Beyoğlunda İpek - Saray - Melek Sinemalarında, İzmir'de El Hamra ve Yeni Bursa'da Tayyare ve Türkiyenin Bütün Büyük Sinemalarında Gösterilecektir Reklamı Göz Çarpmaktadır.

  TLSold
 • Siyasi Tarih, 1960lı Yıllar Adalet Partisi Su Su Su ve yol Ana Davalarımızdandır.-97 x 72 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Siyasi Tarih, 1960lı Yıllar Adalet Partisi Su Su Su ve yol Ana Davalarımızdandır.-97 x 72 cm.

  TLSold
 • Denizcilik, Şirketi Hayriye 1943 Senesi Yaz Mevsimi Pazardan Başka Günler İçin Seyrülsefer Tarifesi. Fiskal Pullu, Çituri Biraderler Basımevi. Üsküdar Beşiktaş Hattı, Harem Salacak, Boğaziçinden Köprüye, Köprüden Boğaziçine, Kabataştan Anadolu Kavağına, Yeniköyden Tarabyaya Onlarca İskele İsmi Yazılıdır...

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Denizcilik, Şirketi Hayriye 1943 Senesi Yaz Mevsimi Pazardan Başka Günler İçin Seyrülsefer Tarifesi. Fiskal Pullu, Çituri Biraderler Basımevi. Üsküdar Beşiktaş Hattı, Harem Salacak, Boğaziçinden Köprüye, Köprüden Boğaziçine, Kabataştan Anadolu Kavağına, Yeniköyden Tarabyaya Onlarca İskele İsmi Yazılıdır...

  TLSold
 • Hat Sanatı, 2 Adet Sülüs Meşk Örneği-13 x 24 cm.
8 x 22 cm.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Hat Sanatı, 2 Adet Sülüs Meşk Örneği-13 x 24 cm. 8 x 22 cm.

  TLSold
 • Dünyanın En Ünlü Saat Üretici firmalarından Patek Phillipe Firması 100. Yıl Özel Kataloğu

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Dünyanın En Ünlü Saat Üretici firmalarından Patek Phillipe Firması 100. Yıl Özel Kataloğu

  TLSold
 • İran ve Mısır Tarihi, İran ve Mısır Hanedan Saltanat Üyeleri, Rıza Şah Pehlevi ve Prenses Fevziye Fuad

  Lot No: 8

  Lot: 8

  İran ve Mısır Tarihi, İran ve Mısır Hanedan Saltanat Üyeleri, Rıza Şah Pehlevi ve Prenses Fevziye Fuad

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, En Meşhur Maarif Vekilimiz Mustafa Necati Bey İmzalı Türkiye cumhuriyeti Maarif Vekaleti antetli 18.9.1926 Tarihli İmzalı Doküman, Mustafa Necati Cumhuriyetin En Sevilen ve Milli Mücadelenin Ünlü nutukçularından Genç Yaşta Ölen Maarif Nazırımız. Mustafa Kemal atatürk'ün arkasından Göz Yaşı Döktüğü 3 Kİşiden biridir.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Eğitim Tarihi, En Meşhur Maarif Vekilimiz Mustafa Necati Bey İmzalı Türkiye cumhuriyeti Maarif Vekaleti antetli 18.9.1926 Tarihli İmzalı Doküman, Mustafa Necati Cumhuriyetin En Sevilen ve Milli Mücadelenin Ünlü nutukçularından Genç Yaşta Ölen Maarif Nazırımız. Mustafa Kemal atatürk'ün arkasından Göz Yaşı Döktüğü 3 Kİşiden biridir.

  TLSold
 • Mübadele, Uluslararası İlişkiler, Bulgaristan İslam Ahalisinden Direkt Olarak Osmanlı Padişahına Gönderilmiş Arzuhal-Bulgaristan'ın Berkofça İslam Ahalisi, Berkofça ve civarında Bulunan Hristiyan Teba ile Arasında Oluşan İhtilaflar ve Belli Bir Fesat Ortaya Çıkması ve Teba Arasında Oluşan Sorunların giderilmesi, ve Fest Ehlinin Düzelmesi İçin Osmanlı Padişahına Gönderdikleri İstida

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Mübadele, Uluslararası İlişkiler, Bulgaristan İslam Ahalisinden Direkt Olarak Osmanlı Padişahına Gönderilmiş Arzuhal-Bulgaristan'ın Berkofça İslam Ahalisi, Berkofça ve civarında Bulunan Hristiyan Teba ile Arasında Oluşan İhtilaflar ve Belli Bir Fesat Ortaya Çıkması ve Teba Arasında Oluşan Sorunların giderilmesi, ve Fest Ehlinin Düzelmesi İçin Osmanlı Padişahına Gönderdikleri İstida

  TLSold
 • Hukuk Tarihi, 1325 Tarihli Devleti Aliye Osmani Sınırları Dahilinde Bir Hapishaneye ait Cürum Kayıt Defteri, Mahkumların Numaraları İsimleri Mahkumiyet Tarihleri, Hapis Süreleri ve Mahkeme Karar Tayinine Ait 26 Sayfa Hapishane Katibi, Hapisane Müfettişi, Jandarma Müfettişi, Hapisane Muhafız Memuru, Mühürleri Onaylı Defter, İLk Defa Görülmektedir. tüm Memurlarda İmzalı-Suç İstatistiği Açısından Önemlidir.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Hukuk Tarihi, 1325 Tarihli Devleti Aliye Osmani Sınırları Dahilinde Bir Hapishaneye ait Cürum Kayıt Defteri, Mahkumların Numaraları İsimleri Mahkumiyet Tarihleri, Hapis Süreleri ve Mahkeme Karar Tayinine Ait 26 Sayfa Hapishane Katibi, Hapisane Müfettişi, Jandarma Müfettişi, Hapisane Muhafız Memuru, Mühürleri Onaylı Defter, İLk Defa Görülmektedir. tüm Memurlarda İmzalı-Suç İstatistiği Açısından Önemlidir.

  TLSold
 • Türk Yunan Mübadelesi, Mütefefa Adil Kerimesi Meryem Hanım Efendinin Selanik Toprak Kazasında Olan Mülkiyetlerinin Mübadele Dolayısıyla Tasfiyesine Ait, Gayrimenkul Tasfiye defteri. Defterde Mülkiyetlerin Yerleri, cinsleri, ve Kimin Üstüne Kaydedileceği Yazılıdır.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Türk Yunan Mübadelesi, Mütefefa Adil Kerimesi Meryem Hanım Efendinin Selanik Toprak Kazasında Olan Mülkiyetlerinin Mübadele Dolayısıyla Tasfiyesine Ait, Gayrimenkul Tasfiye defteri. Defterde Mülkiyetlerin Yerleri, cinsleri, ve Kimin Üstüne Kaydedileceği Yazılıdır.

  TLSold
 • Türk Yunan Mübadelesi, Müteveffa Adil Kerimesi Meryem Hanım Efendinin Selanik Toprak Kazasında Olan Mülkiyetlerinin Mübadele Dolayısıyla Tasfiyesine Ait, Gayrimenkul Tasfiye defteri. Defterde Mülkiyetlerin Yerleri, cinsleri, ve Kimin Üstüne Kaydedileceği Yazılıdır.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Türk Yunan Mübadelesi, Müteveffa Adil Kerimesi Meryem Hanım Efendinin Selanik Toprak Kazasında Olan Mülkiyetlerinin Mübadele Dolayısıyla Tasfiyesine Ait, Gayrimenkul Tasfiye defteri. Defterde Mülkiyetlerin Yerleri, cinsleri, ve Kimin Üstüne Kaydedileceği Yazılıdır.

  TLSold
 • Kadıköy Kent Tarihi, Haydarpaşa İnşası İmtiyazına Sahip Anadolu Demiryolları Şirketi ile Hükümet Arasında Haydarpaşa Rıhtım ve Çevresinde Yapılacak Liman ve Muhtelif İskelelerin Mahiyetleri Konumları İnşa Masrafları Hakkında Şirket ve Hükümet Arasında 4 Sayfalık Yazışma

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Kadıköy Kent Tarihi, Haydarpaşa İnşası İmtiyazına Sahip Anadolu Demiryolları Şirketi ile Hükümet Arasında Haydarpaşa Rıhtım ve Çevresinde Yapılacak Liman ve Muhtelif İskelelerin Mahiyetleri Konumları İnşa Masrafları Hakkında Şirket ve Hükümet Arasında 4 Sayfalık Yazışma

  TLSold
 • Türk Edebiyat Tarihi ve Matbaacılık, Kazım Bey Tarasından Çocuklara Malumat-ı Ziraiye Eserinin Telif Edileceği, ve Ederin Encümen Kararına Göre Mekteplere Tavsiye Edilip Edilmeyeceği…

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Türk Edebiyat Tarihi ve Matbaacılık, Kazım Bey Tarasından Çocuklara Malumat-ı Ziraiye Eserinin Telif Edileceği, ve Ederin Encümen Kararına Göre Mekteplere Tavsiye Edilip Edilmeyeceği…

  TLSold
 • Bektaşilik, Osmanlı Tasavvuf Tarihi, Kitabe-i Seng-i Mezar, 2 Temmuz 1338 Tarihli Hoşyan İmzalı Baba Cafer Efendi Kitabesinin Döneminde Kayda Geçirilen Başka Bir İhvan'a Gönderilmiş Mektup

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Bektaşilik, Osmanlı Tasavvuf Tarihi, Kitabe-i Seng-i Mezar, 2 Temmuz 1338 Tarihli Hoşyan İmzalı Baba Cafer Efendi Kitabesinin Döneminde Kayda Geçirilen Başka Bir İhvan'a Gönderilmiş Mektup

  TLSold
 • Osmanlı Tasavvuf Tarihi, Rifailik, İmam Kenan Dergahı Postnişi Kenan Rifai Efendi Hazretlerinin Validei Muhteremleri Hatice Hanımefendinin Hizmetine Bakan Görevlilerin Validei Hatice Hanım Aile Aralarında Yaptıkları Mühürlü İmzalı Senet Mukavelesi. 1331

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Osmanlı Tasavvuf Tarihi, Rifailik, İmam Kenan Dergahı Postnişi Kenan Rifai Efendi Hazretlerinin Validei Muhteremleri Hatice Hanımefendinin Hizmetine Bakan Görevlilerin Validei Hatice Hanım Aile Aralarında Yaptıkları Mühürlü İmzalı Senet Mukavelesi. 1331

  TLSold
 • I. Dünya Savaşı Kafkas Cephesi, 14. Alay 1. Tabur 2. Bölük İhtiyat Mülazımı Sanisi Dersaadetli Zeki Efendinin Şimal Kafkas Cephesi Kumandanlığında 1 Kıta Madalya /Nişan Aldığı, Kıtasını Terk Ederken Zimmetini Teslim Ettiği Batum'dan Dersaadet'e Gelirken Yol Harcırahı Verilmesi Hakkında Harbiye Nezaretine ait Evrak

  Lot No: 18

  Lot: 18

  I. Dünya Savaşı Kafkas Cephesi, 14. Alay 1. Tabur 2. Bölük İhtiyat Mülazımı Sanisi Dersaadetli Zeki Efendinin Şimal Kafkas Cephesi Kumandanlığında 1 Kıta Madalya /Nişan Aldığı, Kıtasını Terk Ederken Zimmetini Teslim Ettiği Batum'dan Dersaadet'e Gelirken Yol Harcırahı Verilmesi Hakkında Harbiye Nezaretine ait Evrak

  TLSold
 • Mülkiye, Milli Mücadele, Adapazarı 1 Numaralı Divanı Harp 4.6.1339 Tarihli Adapazarı 1. Divanı Harp Mahkemenin Teşkili ve Üyeleri, Üye İsimleri ve 1. Ordu Kumandanı Ferit Nurettin Paşa (Sakallı Nurettin Paşa) Tarafından Siyasetle Uğraşan Mülazım Necati Bey'in Berat Kararına Havi Erkanı Harbiye Riyaseti Mühürlü Evrak (1920)

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Mülkiye, Milli Mücadele, Adapazarı 1 Numaralı Divanı Harp 4.6.1339 Tarihli Adapazarı 1. Divanı Harp Mahkemenin Teşkili ve Üyeleri, Üye İsimleri ve 1. Ordu Kumandanı Ferit Nurettin Paşa (Sakallı Nurettin Paşa) Tarafından Siyasetle Uğraşan Mülazım Necati Bey'in Berat Kararına Havi Erkanı Harbiye Riyaseti Mühürlü Evrak (1920)

  TLSold
 • I. Dünya Savaşı, Adapazarı Saraçlar Ahalisinde Abdullah Efendizade'nin silah altına Alınması, İzmir Redif Taburuna Katılması Hakkında. Rumelihisarı Yazılı 1302 Tarihli Mühürlü

  Lot No: 20

  Lot: 20

  I. Dünya Savaşı, Adapazarı Saraçlar Ahalisinde Abdullah Efendizade'nin silah altına Alınması, İzmir Redif Taburuna Katılması Hakkında. Rumelihisarı Yazılı 1302 Tarihli Mühürlü

  TLSold
 • I. Dünya Savaşı Karagahı Umumiye 3. Şimendifer Şubesi Müdüriyeti Ahvali Fevkaladeden Cihan Harbinden Dolayı (Savaş Dolayısıyla) Ereğli ve Zonguldak'ta Yeterli Kömür Üretme İmkanı Olmadığı Mevcut Durumda Askerin Ne Kadar Kömür İhtiyacı Olduğuna Dair, ve Bu Kömürlerin Nasıl Nakil Edileceğine Dair Mektup. Ereğli Kömür Şirketi Tarafından Karargaha Gönderilmiştir. 2. Mayıs 1331

  Lot No: 21

  Lot: 21

  I. Dünya Savaşı Karagahı Umumiye 3. Şimendifer Şubesi Müdüriyeti Ahvali Fevkaladeden Cihan Harbinden Dolayı (Savaş Dolayısıyla) Ereğli ve Zonguldak'ta Yeterli Kömür Üretme İmkanı Olmadığı Mevcut Durumda Askerin Ne Kadar Kömür İhtiyacı Olduğuna Dair, ve Bu Kömürlerin Nasıl Nakil Edileceğine Dair Mektup. Ereğli Kömür Şirketi Tarafından Karargaha Gönderilmiştir. 2. Mayıs 1331

  TLSold
 • 16 Haziran 1922 Tarihli (Büyük Taarruz Zamanı) Anadolu'da Bir Türk Askerinin Bölüğünün Merkezini Bölük Civar ve Etrafındaki Mevzi, yol, Patika ve Yerleri ve Taburun Hareketlerini Gösteren Kroki. Ait Elle Yapılmış Kızılırmak ve Civarında

  Lot No: 22

  Lot: 22

  16 Haziran 1922 Tarihli (Büyük Taarruz Zamanı) Anadolu'da Bir Türk Askerinin Bölüğünün Merkezini Bölük Civar ve Etrafındaki Mevzi, yol, Patika ve Yerleri ve Taburun Hareketlerini Gösteren Kroki. Ait Elle Yapılmış Kızılırmak ve Civarında

  TLSold
 • Hicaz valisi Çürüksulu Osman Nuri Paşa’nın oğlu Ziya Paşa (Kutnak) Konulu Doküman. Harbiye Nazırı Ziya Paşa Hazretleri ile Osmanlı Seyri Sefain İdaresi Müdürü Muzaffer Bey Arasında Akitname. 13 Madde İçerir.-Seyri Sefain İdaresi Vapurlarının Bilimum Nakliyat Kullanacakları Güzergahlar Taşıyacağı eşyaların Miktarı ve Tarifeleri, ve Gümrük Rüsumlarının Tarifeleri Hakkında

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Hicaz valisi Çürüksulu Osman Nuri Paşa’nın oğlu Ziya Paşa (Kutnak) Konulu Doküman. Harbiye Nazırı Ziya Paşa Hazretleri ile Osmanlı Seyri Sefain İdaresi Müdürü Muzaffer Bey Arasında Akitname. 13 Madde İçerir.-Seyri Sefain İdaresi Vapurlarının Bilimum Nakliyat Kullanacakları Güzergahlar Taşıyacağı eşyaların Miktarı ve Tarifeleri, ve Gümrük Rüsumlarının Tarifeleri Hakkında

  TLSold
 • Anı, Hatırat, I. Dünya Savaşı , Cihan Harbi Tarihi, Galiçya- Varşova, 1. Cihan Harbinde 8. Ordu Komutanı Van Hindenburg (Hitler Döneminde Cumhurbaşkanlığı Yapmıştır) Cihan Harbinde Varşova Harekatını anlatan ve Rusların Galiçya Siyaset ve askeriyesine Dair Muhtemelen Bir Osmanlı Subayının Tuttuğu Hatırat Niteliğinde 18 Sayfalık anılar.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Anı, Hatırat, I. Dünya Savaşı , Cihan Harbi Tarihi, Galiçya- Varşova, 1. Cihan Harbinde 8. Ordu Komutanı Van Hindenburg (Hitler Döneminde Cumhurbaşkanlığı Yapmıştır) Cihan Harbinde Varşova Harekatını anlatan ve Rusların Galiçya Siyaset ve askeriyesine Dair Muhtemelen Bir Osmanlı Subayının Tuttuğu Hatırat Niteliğinde 18 Sayfalık anılar.

  TLSold
 • Türk Azınlıklar ve Mülkiyet Tarihi, Beyoğlu Galata Karakaş Han'da Mihitaryan Manastır Ve Mektebi Vakfı ekili Papazyan Efendi ve Beyoğlu evkaf Müdüriyeti Arasından Muhitaryan Manastırı ve Mektep Vakfının Mülkiyet Hakkına Sahip Olduğu 2 Bab Akaretin Teşkilatı Esasi Kanunlarına Göre Mevcut durumu Hakkında Noter sureti. 10 Teşrin 1928

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Türk Azınlıklar ve Mülkiyet Tarihi, Beyoğlu Galata Karakaş Han'da Mihitaryan Manastır Ve Mektebi Vakfı ekili Papazyan Efendi ve Beyoğlu evkaf Müdüriyeti Arasından Muhitaryan Manastırı ve Mektep Vakfının Mülkiyet Hakkına Sahip Olduğu 2 Bab Akaretin Teşkilatı Esasi Kanunlarına Göre Mevcut durumu Hakkında Noter sureti. 10 Teşrin 1928

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Aydın Vilayeti, Denizli Sancağı Yazılı ve Mühürlü. Aydın Vilayeti Güzelpınar Kasabası Muallim Mehmet Şükrü Bey'in 4 Sayfalık Tercüme-i Hal Varakası

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Eğitim Tarihi, Aydın Vilayeti, Denizli Sancağı Yazılı ve Mühürlü. Aydın Vilayeti Güzelpınar Kasabası Muallim Mehmet Şükrü Bey'in 4 Sayfalık Tercüme-i Hal Varakası

  TLSold
 • Denizcilik, Seyri Sefain İdaresi Kızılırmak Vapuru Görevlilerinden Hüseyin Bey'in Mahdumu Mahmut Şevket Paşa Vapurunda Görev Yapmış Ahirinde Tekirdağ'da Görevlendirilmiş 1327 Tarihinde Çarkçı Şehadetnamesini Almış Osmanlı Seyri Sefain İdaresi Memurlarından Hakkı Efendini Tercümei Hali. Mühürlü Pullu ve İMzalıdır.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Denizcilik, Seyri Sefain İdaresi Kızılırmak Vapuru Görevlilerinden Hüseyin Bey'in Mahdumu Mahmut Şevket Paşa Vapurunda Görev Yapmış Ahirinde Tekirdağ'da Görevlendirilmiş 1327 Tarihinde Çarkçı Şehadetnamesini Almış Osmanlı Seyri Sefain İdaresi Memurlarından Hakkı Efendini Tercümei Hali. Mühürlü Pullu ve İMzalıdır.

  TLSold
 • Kutsal Topraklar, Hicaz Tarihi, Türk Hukuk Tarihi, Hicaz Defterdarı Sabıkı Ahmet Muhtar Efendinin Mahmutu İstinaf Baş Katibi Arif Hikmet Bey'in Erzurum Mahkeme Umumisi Arif Hikmet Bey ve Mehkeme Üyeleri Tarafından Mühürlü ve Onaylı Tercüme-i Hal Varakası

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Kutsal Topraklar, Hicaz Tarihi, Türk Hukuk Tarihi, Hicaz Defterdarı Sabıkı Ahmet Muhtar Efendinin Mahmutu İstinaf Baş Katibi Arif Hikmet Bey'in Erzurum Mahkeme Umumisi Arif Hikmet Bey ve Mehkeme Üyeleri Tarafından Mühürlü ve Onaylı Tercüme-i Hal Varakası

  TLSold
 • Türk Osmanlı Azınlık ve Levanten Tarihi, İtalya Devlet Tebasından Olup Beyoğlu Orta sokakta 21 Numarada Mukim Fenerler Dairesi Mühendisi Mösyö Leonardo (Efendi'nin) İtalyan Konsoloshanesine Keşide Eylediği Osmanlı Tebasından Pandoli J. Nicolisis ve Şürekası Arasında İhtilafa Ait 22 Temmuz 1326 Tarihli Konsolosluk suretinin Osmanlıca Tercümesi.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Türk Osmanlı Azınlık ve Levanten Tarihi, İtalya Devlet Tebasından Olup Beyoğlu Orta sokakta 21 Numarada Mukim Fenerler Dairesi Mühendisi Mösyö Leonardo (Efendi'nin) İtalyan Konsoloshanesine Keşide Eylediği Osmanlı Tebasından Pandoli J. Nicolisis ve Şürekası Arasında İhtilafa Ait 22 Temmuz 1326 Tarihli Konsolosluk suretinin Osmanlıca Tercümesi.

  TLSold
 • Hariciye ve Dışişleri Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Marsilya Ticaret Mümesililği antetli, Marsilya 16 Temmuz 1928 Tarihli İstanbul Türk Seyyahin Cemiyeti Riyaseti Muhteremiyesine, Cemiyetin Düzenleyeceği etkinlikler İçin Basılan Afil ve Kartpostalların Teslimi Hakkında Marsilya ticaret Mümesilliği İmzalı Doküman

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Hariciye ve Dışişleri Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Marsilya Ticaret Mümesililği antetli, Marsilya 16 Temmuz 1928 Tarihli İstanbul Türk Seyyahin Cemiyeti Riyaseti Muhteremiyesine, Cemiyetin Düzenleyeceği etkinlikler İçin Basılan Afil ve Kartpostalların Teslimi Hakkında Marsilya ticaret Mümesilliği İmzalı Doküman

  TLSold
 • Osmanlı Bürokrasi Tarihi, Sadaret Kalemine Gönderilmiş Açıkta Kalan Memuriyetin Bir An Önce Doldurulması Hakkında Çok güzel Hatla Yazılmış, Arkası Mühürlü Doküman

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Osmanlı Bürokrasi Tarihi, Sadaret Kalemine Gönderilmiş Açıkta Kalan Memuriyetin Bir An Önce Doldurulması Hakkında Çok güzel Hatla Yazılmış, Arkası Mühürlü Doküman

  TLSold
 • Uluslararası ilişkiler, I. Dünya Savaşı, Bürokrasi Tarihi, M. P. İnisiyalli Kağıda Yazılmış, Mehmet İmzalı Zata Mahsus Gönderilmiş. 4 Sayfalık Mektup-İngiltere, Rusya, Avsutralya Gibi Ülkelerin Mevcut Durumları ve Savaşa Göre Nasıl Konumlanacakları Hakkında bilgiler Mevcuttur.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Uluslararası ilişkiler, I. Dünya Savaşı, Bürokrasi Tarihi, M. P. İnisiyalli Kağıda Yazılmış, Mehmet İmzalı Zata Mahsus Gönderilmiş. 4 Sayfalık Mektup-İngiltere, Rusya, Avsutralya Gibi Ülkelerin Mevcut Durumları ve Savaşa Göre Nasıl Konumlanacakları Hakkında bilgiler Mevcuttur.

  TLSold
 • Kutsal Topraklar, İsrail'de Negev Çölüne Arad Yerleşim Birimine Uzaktan Bakan Gençlerin bir Görünümü. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-Arad Şehri Yer yüzündeki En Alçak Deniz Seviyesinde Bulunan Lut Gölü Yolu Üzerinde Olduğundan Dolayı Büyük Öneme Sahiptir. 
12 x 17 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Kutsal Topraklar, İsrail'de Negev Çölüne Arad Yerleşim Birimine Uzaktan Bakan Gençlerin bir Görünümü. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-Arad Şehri Yer yüzündeki En Alçak Deniz Seviyesinde Bulunan Lut Gölü Yolu Üzerinde Olduğundan Dolayı Büyük Öneme Sahiptir. 12 x 17 cm.

  TLSold
 • Kutsal Topraklar, Günümüz İsrail'in Kuzeyinde Yer Alan Kineret Gölünün Tepeden Görünümü. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-Ortadoğu'nun Tek Tatlı Su Kaynağı Olması Açısından Büyük Öneme Sahiptir.
12 x 17 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Kutsal Topraklar, Günümüz İsrail'in Kuzeyinde Yer Alan Kineret Gölünün Tepeden Görünümü. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-Ortadoğu'nun Tek Tatlı Su Kaynağı Olması Açısından Büyük Öneme Sahiptir. 12 x 17 cm.

  TLSold
 • Kutsal Topraklar, İsrail'in Güneyinde Yer Alan Ashdod Kentinin Liman İnşası. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-12 x 17 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Kutsal Topraklar, İsrail'in Güneyinde Yer Alan Ashdod Kentinin Liman İnşası. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-12 x 17 cm.

  TLSold
 • Kutsal Topraklar, Kudüs, Eski Şehir, Harem-i Şerif, Ömer Camii'nin İçerisinde Yer Aldığı Fotoğraf. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-12 x 17 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Kutsal Topraklar, Kudüs, Eski Şehir, Harem-i Şerif, Ömer Camii'nin İçerisinde Yer Aldığı Fotoğraf. 2 Lisan Paspartu İçerisindedir.-12 x 17 cm.

  TLSold
 • I. Dünya Savaşı, Esaret Hatırası, Masa Başında Oturan Erkan.-11,5 x 8,5 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  I. Dünya Savaşı, Esaret Hatırası, Masa Başında Oturan Erkan.-11,5 x 8,5 cm.

  TLSold
 • Sivas Kent Tarihi, Sivas ve Divriği'e Ait 1915-1920 Arası Çekilmiş Arkaları Osmanlıca Yazılı Çifte Minare, Divriği Ulu Camii, Ulu Camii'nin giriş Kapısının Döneminde Çekilmiş Fotoğrafı, 3 Adet foto

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Sivas Kent Tarihi, Sivas ve Divriği'e Ait 1915-1920 Arası Çekilmiş Arkaları Osmanlıca Yazılı Çifte Minare, Divriği Ulu Camii, Ulu Camii'nin giriş Kapısının Döneminde Çekilmiş Fotoğrafı, 3 Adet foto

  TLSold
 • Milli Mücadele ve Cihan Harbi Tarihi, 1339, Anadolu Harp Tebliğleri, Madam Glos, Anadolu Ordusu ile Beraber, Türklerin Tehciri, Kütahya Mıntıkasında Tahkimat, Urolof'un Esrarengiz Seyahati. Müttefikler Boğazların Tarafsızlığını temin Etmeye Çalışıyor. İkdam Gazetesi 5 Mayıs 1921 Tarihli Sayısı.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Milli Mücadele ve Cihan Harbi Tarihi, 1339, Anadolu Harp Tebliğleri, Madam Glos, Anadolu Ordusu ile Beraber, Türklerin Tehciri, Kütahya Mıntıkasında Tahkimat, Urolof'un Esrarengiz Seyahati. Müttefikler Boğazların Tarafsızlığını temin Etmeye Çalışıyor. İkdam Gazetesi 5 Mayıs 1921 Tarihli Sayısı.

  TLSold
 • Hat Tezyin Sanatı , Darülaceze'nin Ziyaretçilerine Armağanı İçin Yapılmış 1983 Tarihli Ahşap Üzeri Osmanlı Hat ve Çok Güzel Bir Tezhib. Arkası İthaflı-GØ: 24 cm.Baskı

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Hat Tezyin Sanatı , Darülaceze'nin Ziyaretçilerine Armağanı İçin Yapılmış 1983 Tarihli Ahşap Üzeri Osmanlı Hat ve Çok Güzel Bir Tezhib. Arkası İthaflı-GØ: 24 cm.Baskı

  TLSold
 • Haber Akşam Postası, Son Havadisler, 20 İkinciteşrin 1938, 500 Kilometre Boyunca İki Sıra Meşale Safı Arasından Geçerek Büyük Ölü Ankara'da Hazırlanan Muazzam Katafalka Konuldu Kapaklı.-Milli Piyango Yan Tema 11. Sayfadaki Türk Hava Kurumu Büyük Piyangosu 2. Keşide Onbir Birincikanun 938dedir. Büyük İkramiye 45000 Liradır

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Haber Akşam Postası, Son Havadisler, 20 İkinciteşrin 1938, 500 Kilometre Boyunca İki Sıra Meşale Safı Arasından Geçerek Büyük Ölü Ankara'da Hazırlanan Muazzam Katafalka Konuldu Kapaklı.-Milli Piyango Yan Tema 11. Sayfadaki Türk Hava Kurumu Büyük Piyangosu 2. Keşide Onbir Birincikanun 938dedir. Büyük İkramiye 45000 Liradır

  TLSold
 • Tan Gazetesi, 13 İkinciteşrin 1938 Tarihli, Atamızın Cenaze Merasimi, Bu ayın 21inci Pazartesi Günü Ankara'da Yapılacak Birçok Ecnebi Heyetler Geliyor.-Milli Piyango Yan Tema, 8. Sayfadaki Tayyare Piyangosu Dün Kazanan Numaraları Tam Liste Halinde Neşrediyoruz. ve İhap Hulusi'nin Para Biriktirirsen El atamayacağın İş yoktur İş Bankasından Bir Kumbara Al Çİzimli Reklamı Göze Çarpmaktadır.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Tan Gazetesi, 13 İkinciteşrin 1938 Tarihli, Atamızın Cenaze Merasimi, Bu ayın 21inci Pazartesi Günü Ankara'da Yapılacak Birçok Ecnebi Heyetler Geliyor.-Milli Piyango Yan Tema, 8. Sayfadaki Tayyare Piyangosu Dün Kazanan Numaraları Tam Liste Halinde Neşrediyoruz. ve İhap Hulusi'nin Para Biriktirirsen El atamayacağın İş yoktur İş Bankasından Bir Kumbara Al Çİzimli Reklamı Göze Çarpmaktadır.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi,, 16 İkinciteşrin 1938, Cenaze Merasimi Kapaklı. Ebedi Şef Atatürk'e Taazim, Bütün İstanbul Bugün ebedi Şefe son Ziyaretine Başlıyor Kapaklı ve cenaze Merasimine İştirak Eden Yabancı Heyetleri İsim Listesi. Şirketi Hayriye'den ebedi Şefimiz büyük Halaskarın Muazzez Huzurunda son Vazifesini İfa Edecek Olan Yolcularımız İçin Yapılan İlave Seferler.-10. sayfadaki Türk Hava Kurumu büyük Piyangosu reklamı da Göze Çarpmaktadır.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Cumhuriyet Gazetesi,, 16 İkinciteşrin 1938, Cenaze Merasimi Kapaklı. Ebedi Şef Atatürk'e Taazim, Bütün İstanbul Bugün ebedi Şefe son Ziyaretine Başlıyor Kapaklı ve cenaze Merasimine İştirak Eden Yabancı Heyetleri İsim Listesi. Şirketi Hayriye'den ebedi Şefimiz büyük Halaskarın Muazzez Huzurunda son Vazifesini İfa Edecek Olan Yolcularımız İçin Yapılan İlave Seferler.-10. sayfadaki Türk Hava Kurumu büyük Piyangosu reklamı da Göze Çarpmaktadır.

  TLSold
 • Akşam Gazetesi 14 Teşrinisani 1938, Atatürk'ün Naaşları Dolmabahçe'den Karayolu ile Sarayburnu'na Getirilecek. Orada Yavuz zırhlısı ile İzmit'e Götürülerek Hususi Tren ile Ankara'ya Naklolunacak Kapaklı.-9. Sayfadaki Türk Hava Kurumu 26. Tertip Büyük Piyangosu Reklamı Göze Çarpmaktadır. Yorgun

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Akşam Gazetesi 14 Teşrinisani 1938, Atatürk'ün Naaşları Dolmabahçe'den Karayolu ile Sarayburnu'na Getirilecek. Orada Yavuz zırhlısı ile İzmit'e Götürülerek Hususi Tren ile Ankara'ya Naklolunacak Kapaklı.-9. Sayfadaki Türk Hava Kurumu 26. Tertip Büyük Piyangosu Reklamı Göze Çarpmaktadır. Yorgun

  TLSold
 • Ermenice Haftalık Chanth Gazetesi, Pera Kabristan Caddesi, 1918 Baskısı

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Ermenice Haftalık Chanth Gazetesi, Pera Kabristan Caddesi, 1918 Baskısı

  TLSold
 • Ermeni Kültürü, Ermenistan'ın Deniz Feneri Tarihi Milli Filolojik Resimli Dergisi, Moskova 1881-İçinde İstanbul'da Olağanüstü Ermeni Hamallar Gravürü Mevcuttur., Derginin Birinci Sayfasında Edebiyatseverler Derneği 1874 Salmatomruk Damgalı. Salmatomruk İstanbul Fatih Karagümrük Civarında Bulunmaktadır.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Ermeni Kültürü, Ermenistan'ın Deniz Feneri Tarihi Milli Filolojik Resimli Dergisi, Moskova 1881-İçinde İstanbul'da Olağanüstü Ermeni Hamallar Gravürü Mevcuttur., Derginin Birinci Sayfasında Edebiyatseverler Derneği 1874 Salmatomruk Damgalı. Salmatomruk İstanbul Fatih Karagümrük Civarında Bulunmaktadır.

  TLSold
 • Ermeni Kültürü, Ermenistan'ın Deniz Feneri Tarihi Milli Filolojik Resimli Dergisi, Moskova 1879-İçinde İstanbul Patriği Nerses, İstanbul Büyükdere, Edirne, Tiflis, Berlin Elçiler Toplantısı, 1878 Berlin Toplantı Sarayı gibi Birçok Resmi Barındıran Çok Nadir Gravürlü Dergi

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Ermeni Kültürü, Ermenistan'ın Deniz Feneri Tarihi Milli Filolojik Resimli Dergisi, Moskova 1879-İçinde İstanbul Patriği Nerses, İstanbul Büyükdere, Edirne, Tiflis, Berlin Elçiler Toplantısı, 1878 Berlin Toplantı Sarayı gibi Birçok Resmi Barındıran Çok Nadir Gravürlü Dergi

  TLSold
 • The Illustrated London News Dergisinden Macarkalesi ve Poyraz burnu Kaleleri, 1877, Tek Yaprak-36 x 28 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  The Illustrated London News Dergisinden Macarkalesi ve Poyraz burnu Kaleleri, 1877, Tek Yaprak-36 x 28 cm.

  TLSold
 • Spor Tarihi, 2 Adet Beşiktaş Karakartallar Mecmuası, 14 Ekim 1970 / 21 Ekim 1970 Tarihli, Arkası "Beşiktaş 23. Yaşını Kutluyor", Ön Kapak Beşiktaş Takımı, Galatasaray'la 1 Kazımda Karşılaşıyoruz Haberli, Fenerbahçe Vefa'yı 4-1 Yendi Haberli. Beşiktaş Şampiyon Olacak, Almanları Rezil Ettik, Köln'de Zafer Destanı..

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Spor Tarihi, 2 Adet Beşiktaş Karakartallar Mecmuası, 14 Ekim 1970 / 21 Ekim 1970 Tarihli, Arkası "Beşiktaş 23. Yaşını Kutluyor", Ön Kapak Beşiktaş Takımı, Galatasaray'la 1 Kazımda Karşılaşıyoruz Haberli, Fenerbahçe Vefa'yı 4-1 Yendi Haberli. Beşiktaş Şampiyon Olacak, Almanları Rezil Ettik, Köln'de Zafer Destanı..

  TLSold
 • 1907 Tarihli Taşbaskı, Mimari Konulu Şahane Levha, 3 Adet-36 x 27 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  1907 Tarihli Taşbaskı, Mimari Konulu Şahane Levha, 3 Adet-36 x 27 cm.

  TLSold
 • Moda Kültürü, 2 Adet 1929 Özel Baskı Dönem Kadın Giyimini Gösterir Levha, Büyük Boy-33 x 24 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Moda Kültürü, 2 Adet 1929 Özel Baskı Dönem Kadın Giyimini Gösterir Levha, Büyük Boy-33 x 24 cm.

  TLSold
 • Kutsal Topraklar, Münif Fehim Çizimi Hac Günlerinde Kâbe, Hayat Dergisi Büyük Ebat Afiş-67 x 51 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Kutsal Topraklar, Münif Fehim Çizimi Hac Günlerinde Kâbe, Hayat Dergisi Büyük Ebat Afiş-67 x 51 cm.

  TLSold
 • Taşbaskı, 1890'lar Balıklar-34 x 41 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Taşbaskı, 1890'lar Balıklar-34 x 41 cm.

  TLSold
 • Taşbaskı, 1890'lar Kuşlar-34 x 41 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Taşbaskı, 1890'lar Kuşlar-34 x 41 cm.

  TLSold
 • Taşbaskı, 1890'lar Kuşlar-34 x 41 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Taşbaskı, 1890'lar Kuşlar-34 x 41 cm.

  TLSold
 • Sinema-Tiyatro-Meşhur-Ulvi Uraz Tiyatrosu Antetli-Türk Sinemasının En Sevilen Karakterlerinden Kemal Sunal Islak İmzalı "NİNA" Oyunu Tutanağı 1970- Lüleburgaz Gösterimi

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Sinema-Tiyatro-Meşhur-Ulvi Uraz Tiyatrosu Antetli-Türk Sinemasının En Sevilen Karakterlerinden Kemal Sunal Islak İmzalı "NİNA" Oyunu Tutanağı 1970- Lüleburgaz Gösterimi

  TLSold
 • Sinema-Tiyatro-Meşhur-Ulvi Uraz Tiyatrosu Antetli-Türk Sinemasının En Sevilen Karakterlerinden Kemal Sunal Islak İmzalı "BEKÇİ MURTAZA" Oyunu Tutanağı 1969- Kırklareli Gösterimi

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Sinema-Tiyatro-Meşhur-Ulvi Uraz Tiyatrosu Antetli-Türk Sinemasının En Sevilen Karakterlerinden Kemal Sunal Islak İmzalı "BEKÇİ MURTAZA" Oyunu Tutanağı 1969- Kırklareli Gösterimi

  TLSold
 • Altan Erbulak Orijinal Çizim, İmzasız, Kağıt Üzeri Çini Mürekkebi, Şerit-10 x 34 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Altan Erbulak Orijinal Çizim, İmzasız, Kağıt Üzeri Çini Mürekkebi, Şerit-10 x 34 cm.

  TLSold
 • Altan Erbulak Orijinal Çizim, İmzasız, Kağıt Üzeri Çini Mürekkebi, Şerit-10 x 34 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Altan Erbulak Orijinal Çizim, İmzasız, Kağıt Üzeri Çini Mürekkebi, Şerit-10 x 34 cm.

  TLSold
 • Tasavvuf ve Tarikat Tarihi, Samatya'da Sancak Tekkesi Sabık Şeyhi, Sadettin Efendi'nin Validesi Nazire Hanımın Şeyh Efendinin Vefatından Sonra Tekkede İkametini Edip Edemeyeceğine Göre, 16 aralık 1912 Tarihli Doküman

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Tasavvuf ve Tarikat Tarihi, Samatya'da Sancak Tekkesi Sabık Şeyhi, Sadettin Efendi'nin Validesi Nazire Hanımın Şeyh Efendinin Vefatından Sonra Tekkede İkametini Edip Edemeyeceğine Göre, 16 aralık 1912 Tarihli Doküman

  TLSold
 • 10 Teşrinisani 1938, Bütün Memleket Matem İçinde, Atatürk Bu Sabah 9'u 5 Geçe Gözlerini Dünyaya Kapattı.'' Kapaklı Akşam Gazetesi, Tıpkıbasım.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  10 Teşrinisani 1938, Bütün Memleket Matem İçinde, Atatürk Bu Sabah 9'u 5 Geçe Gözlerini Dünyaya Kapattı.'' Kapaklı Akşam Gazetesi, Tıpkıbasım.

  TLSold
 • Gastronomi ve Şarapçılık, Mütekaidin-i Askeriye Şirketinin Şarkta (Şarkköy-Tekirdağ) Şarap Depoları Üzerine Memur Olan Görevlinin Depoları Teftişine ait Raporu, Depolarda Mevcut Şarap Miktarlarının ve Daha Önce Nakliyesi Yapılan Şarap Miktarlarına Ait

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Gastronomi ve Şarapçılık, Mütekaidin-i Askeriye Şirketinin Şarkta (Şarkköy-Tekirdağ) Şarap Depoları Üzerine Memur Olan Görevlinin Depoları Teftişine ait Raporu, Depolarda Mevcut Şarap Miktarlarının ve Daha Önce Nakliyesi Yapılan Şarap Miktarlarına Ait

  TLSold
 • Giresun, Trabzon Vilayeti Evkaf Muhasebeciliği Antetli, Giresun Sermet Hanım Vakfı Hazinesi Olan 1053 Kuruş 20 Para ve Buna Mükkabil Medrese ve Müderris Harcamalarına ait Bir Hazıran 1324 Tarihli Giresun Kazası Evkaf Müdüriyeti Behiyesine Mehmet Emin Mühürlü gönderilmiş Doküman

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Giresun, Trabzon Vilayeti Evkaf Muhasebeciliği Antetli, Giresun Sermet Hanım Vakfı Hazinesi Olan 1053 Kuruş 20 Para ve Buna Mükkabil Medrese ve Müderris Harcamalarına ait Bir Hazıran 1324 Tarihli Giresun Kazası Evkaf Müdüriyeti Behiyesine Mehmet Emin Mühürlü gönderilmiş Doküman

  TLSold
 • Giresun, Sermet Hanım Vakfı 1314-1315 Seneleri Varidat Masrafat ve Mutevelli Mehmet Nuri Bey Tarafından Tanzim Olunan Muhasebet Defterinin Komisyon Tarafından Tetkiki, Mühürlü Evrak, 23 Kanunisani 1317

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Giresun, Sermet Hanım Vakfı 1314-1315 Seneleri Varidat Masrafat ve Mutevelli Mehmet Nuri Bey Tarafından Tanzim Olunan Muhasebet Defterinin Komisyon Tarafından Tetkiki, Mühürlü Evrak, 23 Kanunisani 1317

  TLSold
 • Destan, Develer Katar Katar Diye Başlayan Destan, Balatlı Kaptan Feyzullah Nevzat

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Destan, Develer Katar Katar Diye Başlayan Destan, Balatlı Kaptan Feyzullah Nevzat

  TLSold
 • Polistikten Mütekaid Mehmet Mustafa Efendi'nin Mahdumu Osmanlı Seyrisefain İdaresi Nimet Vapuru Memurlarından Türkçe Okur Yazar Mehmet Efendinin Tercümei Hal Varakası, Arka Fiskal Pullar erörlüdür.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Polistikten Mütekaid Mehmet Mustafa Efendi'nin Mahdumu Osmanlı Seyrisefain İdaresi Nimet Vapuru Memurlarından Türkçe Okur Yazar Mehmet Efendinin Tercümei Hal Varakası, Arka Fiskal Pullar erörlüdür.

  TLSold
 • Çatalca Kent Tarihi, Çatalca Makam İmzalı Ferhat Paşa Mahallesi Sakinlerinden Müteveffa Seyit Ağa Kerimesi Konulu Gönderilmiş Talep Belge

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Çatalca Kent Tarihi, Çatalca Makam İmzalı Ferhat Paşa Mahallesi Sakinlerinden Müteveffa Seyit Ağa Kerimesi Konulu Gönderilmiş Talep Belge

  TLSold
 • Kastamonu Kent Kültürü, Evkaf Mülhakatı, Muhasebesi Mütevelli Şeyh ziya Efendi Yedine verilecek Kupon, Kastamonu sancağında Çeşme Cari Maileziz Vakfı Mütevellisi Şeyh ziya Efendinin Üzerinde Bulunan Vakfa Ait Taşınmazların Tamiri Onarılması Gelir ve Giderlere Ait Cetvel, 1323

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Kastamonu Kent Kültürü, Evkaf Mülhakatı, Muhasebesi Mütevelli Şeyh ziya Efendi Yedine verilecek Kupon, Kastamonu sancağında Çeşme Cari Maileziz Vakfı Mütevellisi Şeyh ziya Efendinin Üzerinde Bulunan Vakfa Ait Taşınmazların Tamiri Onarılması Gelir ve Giderlere Ait Cetvel, 1323

  TLSold
 • Kastamonu Kent Kültürü, Evkaf Mülhakatı, Muhasebesi Mütevelli Hacı Mustafa Efendi Yedine verilecek Kupon, Kastamonu sancağında Çeşme Cari Maileziz Vakfı Mütevellisi Şeyh ziya Efendinin Üzerinde Bulunan Vakfa Ait Taşınmazların Tamiri Onarılması Gelir ve Giderlere Ait Cetvel

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Kastamonu Kent Kültürü, Evkaf Mülhakatı, Muhasebesi Mütevelli Hacı Mustafa Efendi Yedine verilecek Kupon, Kastamonu sancağında Çeşme Cari Maileziz Vakfı Mütevellisi Şeyh ziya Efendinin Üzerinde Bulunan Vakfa Ait Taşınmazların Tamiri Onarılması Gelir ve Giderlere Ait Cetvel

  TLSold
 • Konya Vilayeti Askeri Şehadetnamesi, Konya Koçhisar Kasabasından Şerafettin Efendiye ait Konya 1327 Tarihli Askeri diploma (Şehadetname) Konya Valisi Kaymakamı ve Askeri Erkan Tarafından Mühürlü. Diploma sıra numarası 514 tür.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Konya Vilayeti Askeri Şehadetnamesi, Konya Koçhisar Kasabasından Şerafettin Efendiye ait Konya 1327 Tarihli Askeri diploma (Şehadetname) Konya Valisi Kaymakamı ve Askeri Erkan Tarafından Mühürlü. Diploma sıra numarası 514 tür.

  TLSold
 • Konya Vilayeti Erken Dönem Tapu, 1285 Tarihli, Erken Dönem Konya Seydişehir Tapu Senedi

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Konya Vilayeti Erken Dönem Tapu, 1285 Tarihli, Erken Dönem Konya Seydişehir Tapu Senedi

  TLSold
 • Konya Vilayeti Erken Dönem Tapu, 1283 Tarihli, Erken Dönem Konya Tapu Senedi

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Konya Vilayeti Erken Dönem Tapu, 1283 Tarihli, Erken Dönem Konya Tapu Senedi

  TLSold
 • Konya Şehir Tarihi, Konya'da Vaki Olan Hacı Mehmet Vakfı Tevliyetine Bir Kıta Vakfiye ile Mahmut Evladı İnas ve Evladı Zükurdan Abdurrahman Uhdesine Tevliyetin geçmesi Hakkında ve Mevcut Hacı Mehmet Efendi Vakfının Masrafat ve Varidat Harcamalarının Düzenlenmesi Hakkında.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Konya Şehir Tarihi, Konya'da Vaki Olan Hacı Mehmet Vakfı Tevliyetine Bir Kıta Vakfiye ile Mahmut Evladı İnas ve Evladı Zükurdan Abdurrahman Uhdesine Tevliyetin geçmesi Hakkında ve Mevcut Hacı Mehmet Efendi Vakfının Masrafat ve Varidat Harcamalarının Düzenlenmesi Hakkında.

  TLSold
 • Ankara Kent Tarihi, Ankara Taşlıca Manifatura Ticarethanesi ile Hakimiyeti Milliye Matbaası Arasında Düzenlenmiş Senet. Taşlıca Şirketi Manifatura Şirketi Antetli.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Ankara Kent Tarihi, Ankara Taşlıca Manifatura Ticarethanesi ile Hakimiyeti Milliye Matbaası Arasında Düzenlenmiş Senet. Taşlıca Şirketi Manifatura Şirketi Antetli.

  TLSold
 • Konya Kent Kültürü, Konya Vilayet Celilesi Konya Kaymakamı Hasan Bey Mühürlü, Konya Vilayet Celilesi İdare Azasından Hacı Mustafa Efendi'ye Gönderilmiş Mektup, 2 Mayıs 1289, Yorgun

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Konya Kent Kültürü, Konya Vilayet Celilesi Konya Kaymakamı Hasan Bey Mühürlü, Konya Vilayet Celilesi İdare Azasından Hacı Mustafa Efendi'ye Gönderilmiş Mektup, 2 Mayıs 1289, Yorgun

  TLSold
 • Mardin Kent Kültürü, Osmanlı Hukuk Tarihi, 1917 Tarihli, Mardin Arapça Hüccet-i Şerif. Hüccet Sağda Muhtar ve Diğer Üyeler Tarafından İmzalanmıştır.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Mardin Kent Kültürü, Osmanlı Hukuk Tarihi, 1917 Tarihli, Mardin Arapça Hüccet-i Şerif. Hüccet Sağda Muhtar ve Diğer Üyeler Tarafından İmzalanmıştır.

  TLSold
 • Osmanlı, Çanakkale Kent Tarihi, Kale Sultaniye Sancağı antetli, Sadaret Müsteşarlığı cenab-ı alisine Gönderilmiş, Dairei Sadarete Mübayya olunacak Üzüm ve Kömür Fiyatının Bildirilmesi Hakkında Kale-i Sultaniye (Çanakkale) Mutasarrıfı İmzalı 9 Eylül 1334 Tarihli (Doküman) Vesika

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Osmanlı, Çanakkale Kent Tarihi, Kale Sultaniye Sancağı antetli, Sadaret Müsteşarlığı cenab-ı alisine Gönderilmiş, Dairei Sadarete Mübayya olunacak Üzüm ve Kömür Fiyatının Bildirilmesi Hakkında Kale-i Sultaniye (Çanakkale) Mutasarrıfı İmzalı 9 Eylül 1334 Tarihli (Doküman) Vesika

  TLSold
 • Trabzon Kent Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Trabzon Bidayet Mahkemesi, Trabzon Vilayeti Maçka Kasabasında Kaim Bir Envalı Metruke'nin Parça Halinde Satılması Müşterek Parçaların Fiyat Taktirinin Yapılması ve Satışın Nasıl Olacağı Hakkında Doküman. 23 Temmuz 1341 Tarihli. Türkiye Cumhuriyeti Trabzon Ceza Dairesi Mühürlü Evrak

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Trabzon Kent Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Trabzon Bidayet Mahkemesi, Trabzon Vilayeti Maçka Kasabasında Kaim Bir Envalı Metruke'nin Parça Halinde Satılması Müşterek Parçaların Fiyat Taktirinin Yapılması ve Satışın Nasıl Olacağı Hakkında Doküman. 23 Temmuz 1341 Tarihli. Türkiye Cumhuriyeti Trabzon Ceza Dairesi Mühürlü Evrak

  TLSold
 • Türk Matbaa Tarihi, Tefeyyüz Kütüphanesi Antetli 1 Temmuz 1928 Pazar Günü Tarihli Önlü ve Arkası 2 Sayfa Haliyle Gönderilmiş Mektup.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Türk Matbaa Tarihi, Tefeyyüz Kütüphanesi Antetli 1 Temmuz 1928 Pazar Günü Tarihli Önlü ve Arkası 2 Sayfa Haliyle Gönderilmiş Mektup.

  TLSold
 • Filateli Yan Tema, Posta ve Telgraf İdaresi Memurin Arasında Taahüdat Mukavelenamesi. Posta ve Telgraf ve Telefon İdaresince Meslek İhtisası İçin 5 Ay Müddetle Eğitim Verileceği, Eğitim Sonunda İkmali Tahsil Yapanların 5 Sene Müddetle Tayin Olunacak Vazife Yerlerine Gidecekleri ve Görevlerine aykırı Hiç Bir Faaliyette Bulunmayacaklarına Dair Memurin ve Kurum Arasındaki Taahhütnameye ait Noter Sureti.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Filateli Yan Tema, Posta ve Telgraf İdaresi Memurin Arasında Taahüdat Mukavelenamesi. Posta ve Telgraf ve Telefon İdaresince Meslek İhtisası İçin 5 Ay Müddetle Eğitim Verileceği, Eğitim Sonunda İkmali Tahsil Yapanların 5 Sene Müddetle Tayin Olunacak Vazife Yerlerine Gidecekleri ve Görevlerine aykırı Hiç Bir Faaliyette Bulunmayacaklarına Dair Memurin ve Kurum Arasındaki Taahhütnameye ait Noter Sureti.

  TLSold
 • "Galata Köprüsü altında olta balıkçıları" 1957. Ara Güler. Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı özel baskı. 13x19 cm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  "Galata Köprüsü altında olta balıkçıları" 1957. Ara Güler. Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı özel baskı. 13x19 cm.

  TLSold
 • Tiyatro tarihi. İstanbul Müzikal Çevre Tiyatrosu "Alnı Açık İki Kişi" afişi. Alt tarafı Kent Barbi reklamlı. 54x80 cm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Tiyatro tarihi. İstanbul Müzikal Çevre Tiyatrosu "Alnı Açık İki Kişi" afişi. Alt tarafı Kent Barbi reklamlı. 54x80 cm.

  TLSold
 • Devlet Denizyolları'na ait Truva yolcu gemisi İstanbul Boğazı'nda seyir halindeyken. 18x24 cm.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Devlet Denizyolları'na ait Truva yolcu gemisi İstanbul Boğazı'nda seyir halindeyken. 18x24 cm.

  TLSold
 • Abdullah Freres kardeşler fotoğrafhanesi 1870 yılına ait muhtemel saraydan bir hanıma ait foto. Çok temiz. 6.5x10.5 cm.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Abdullah Freres kardeşler fotoğrafhanesi 1870 yılına ait muhtemel saraydan bir hanıma ait foto. Çok temiz. 6.5x10.5 cm.

  TLSold
 • Türkiye İş Bankası antetli kağıda Balıkesir Ticaret Odası'na gönderilmiş sigortacılıkla ilgili 2 sayfa cevabi yazı. 1935

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Türkiye İş Bankası antetli kağıda Balıkesir Ticaret Odası'na gönderilmiş sigortacılıkla ilgili 2 sayfa cevabi yazı. 1935

  TLSold
 • İzmir Saint Joseph 6/A sınıfı öğrencileri 1969/70. Arkada tek tek isimleri yazılı.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  İzmir Saint Joseph 6/A sınıfı öğrencileri 1969/70. Arkada tek tek isimleri yazılı.

  TLSold
 • İstanbul'da yaşayan Yahudilere ait Şalom Gazetesi'nin 22. yıl kutlamasında çekilmiş foto. 18x24 cm.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  İstanbul'da yaşayan Yahudilere ait Şalom Gazetesi'nin 22. yıl kutlamasında çekilmiş foto. 18x24 cm.

  TLSold
 • Mustafa Kemal Atatürk, bir sandalye üzerinde tefekkür halinde. Döneminin orijinal fotoğrafı. 6x9 cm.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Mustafa Kemal Atatürk, bir sandalye üzerinde tefekkür halinde. Döneminin orijinal fotoğrafı. 6x9 cm.

  TLSold
 • Bandırma Belediyesi 1933 yılı Kayıkçı ücretleri tarifesi.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Bandırma Belediyesi 1933 yılı Kayıkçı ücretleri tarifesi.

  TLSold
 • Yugoslavya Devlet Başkanı Mareşal Tito Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile birlikte. 18x24 cm.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Yugoslavya Devlet Başkanı Mareşal Tito Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile birlikte. 18x24 cm.

  TLSold
 • Nazilli Motörlü Vesaiti Nakliye Şoförler Cemiyeti Atatürk Posteri ile bir bayram kutlamasında. Aydın plakalı otomobil. 18x24 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Nazilli Motörlü Vesaiti Nakliye Şoförler Cemiyeti Atatürk Posteri ile bir bayram kutlamasında. Aydın plakalı otomobil. 18x24 cm.

  TLSold
 • Reisicumhur Celal Bayar'ın Libya Meliki Majeste İdris El-Senusi şerefine Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği yemeğin davetiyesi. 1956

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Reisicumhur Celal Bayar'ın Libya Meliki Majeste İdris El-Senusi şerefine Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği yemeğin davetiyesi. 1956

  TLSold
 • Ünlü fotoğrafçımız Nazif Topçuoğlu'nun 2001 yılında sınırlı sayıda basılan kromotik baskı fotoğrafı. İsimsiz. 18x24 cm.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Ünlü fotoğrafçımız Nazif Topçuoğlu'nun 2001 yılında sınırlı sayıda basılan kromotik baskı fotoğrafı. İsimsiz. 18x24 cm.

  TLSold
 • İstanbul Amerikan Koleji (Robert) diploma. 1933 yılı.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  İstanbul Amerikan Koleji (Robert) diploma. 1933 yılı.

  TLSold
 • Haldun Taner'in efsane oyunu Keşanlı Ali Destan'ının broşürü. Bütün oyuncuların fotoğraflarıyla.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Haldun Taner'in efsane oyunu Keşanlı Ali Destan'ının broşürü. Bütün oyuncuların fotoğraflarıyla.

  TLSold
 • 19. yüzyıl sonu çekilmiş ve kalın kartonete yapıştırılmış Rönesans sanatı fotoları. Rafaelle 1897 Münih. 24x32 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  19. yüzyıl sonu çekilmiş ve kalın kartonete yapıştırılmış Rönesans sanatı fotoları. Rafaelle 1897 Münih. 24x32 cm.

  TLSold
 • 19. yüzyıl sonu çekilmiş ve kalın kartonete yapıştırılmış Rönesans sanatı fotoları. Michelangelo, Roma. 24x32 cm.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  19. yüzyıl sonu çekilmiş ve kalın kartonete yapıştırılmış Rönesans sanatı fotoları. Michelangelo, Roma. 24x32 cm.

  TLSold
 • II. Yeni'nin en önemli şairlerinden Özdemir Asaf bir açılışta kendisine verilen şiiri okurken. 12x18 cm.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  II. Yeni'nin en önemli şairlerinden Özdemir Asaf bir açılışta kendisine verilen şiiri okurken. 12x18 cm.

  TLSold
 • İzmir'de Cumhuriyet Halk Partililerin seçim kutlaması. Foto Hamza Rüstem damgalı.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  İzmir'de Cumhuriyet Halk Partililerin seçim kutlaması. Foto Hamza Rüstem damgalı.

  TLSold
 • Çanakkale Çan Çarşı Camii orijinal foto. 14x20 cm.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Çanakkale Çan Çarşı Camii orijinal foto. 14x20 cm.

  TLSold
 • 1940'larda S. Birliği'nde hazırlanan propaganda afişlerinin Rusya'da yapılmış tıpkı basımı. Lenin görselli.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  1940'larda S. Birliği'nde hazırlanan propaganda afişlerinin Rusya'da yapılmış tıpkı basımı. Lenin görselli.

  TLSold
 • 19. yüzyıl sonu çekilmiş ve kalın kartonete yapıştırılmış Rönesans sanatı fotoları. S. Pietro Meydanı, Roma. 24x32 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  19. yüzyıl sonu çekilmiş ve kalın kartonete yapıştırılmış Rönesans sanatı fotoları. S. Pietro Meydanı, Roma. 24x32 cm.

  TLSold
 • 2. Dünya Savaşı sırasında yapılan Nazi propaganda afişlerinin Hadi Kronika dergisi tarafından 80'lerde yapılmış tıpkı basımı. 29x40 cm.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  2. Dünya Savaşı sırasında yapılan Nazi propaganda afişlerinin Hadi Kronika dergisi tarafından 80'lerde yapılmış tıpkı basımı. 29x40 cm.

  TLSold
 • Bakkaliye. Algül Şale bisküvileri etiketi. 22x25 cm.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  Bakkaliye. Algül Şale bisküvileri etiketi. 22x25 cm.

  TLSold
 • 20. yüzyıl başında Venedik. Kanaletlerde gondolla dolaşanlar.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  20. yüzyıl başında Venedik. Kanaletlerde gondolla dolaşanlar.

  TLSold
 • Delailü hayrat. Altın yaldızlı özel baskı. Temiz kondüsyonda.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Delailü hayrat. Altın yaldızlı özel baskı. Temiz kondüsyonda.

  TLSold
 • Ankara Gençlik Parkı'nda Sel Felaketzedeleriyle yardımlaşma festivali el ilanı.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Ankara Gençlik Parkı'nda Sel Felaketzedeleriyle yardımlaşma festivali el ilanı.

  TLSold
 • Osmanlıca nüfus cüzdanı

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Osmanlıca nüfus cüzdanı

  TLSold
 • TCDD Yolcu Rehberi. 1959. 150 sayfa. Bütün tarifeler, dönem ilanlarıyla.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  TCDD Yolcu Rehberi. 1959. 150 sayfa. Bütün tarifeler, dönem ilanlarıyla.

  TLSold
 • Ünlü yazarımız Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eski bir fotoğrafı. Küçük boy.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Ünlü yazarımız Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eski bir fotoğrafı. Küçük boy.

  TLSold
 • Fransız otomobil taşımacılık şirketi tarafından, Türkiye'nin Tahran Başkonsolosluğuna gönderilmiş yazı ve iki sayfalık fiyat listesi. 1938

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Fransız otomobil taşımacılık şirketi tarafından, Türkiye'nin Tahran Başkonsolosluğuna gönderilmiş yazı ve iki sayfalık fiyat listesi. 1938

  TLSold
 • Erken Cumhuriyet tuhaf bir grup. Sol altta Osmanlıca yazı ve tarih var. 17x23 cm.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Erken Cumhuriyet tuhaf bir grup. Sol altta Osmanlıca yazı ve tarih var. 17x23 cm.

  TLSold
 • Ticaret Gemilerine mahsus tasdikname. Marmaris limanına bağlı Işık adlı süngerci sandalı. 1931.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Ticaret Gemilerine mahsus tasdikname. Marmaris limanına bağlı Işık adlı süngerci sandalı. 1931.

  TLSold
 • Ünlü ressamlarımızdan Sühendan Fırat'ın kartpostal tablosu üzerine attığı ıslak imza.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Ünlü ressamlarımızdan Sühendan Fırat'ın kartpostal tablosu üzerine attığı ıslak imza.

  TLSold
 • Aydın Tire. Arkasında "yurdumuza hatıra. Demirci Muzaffer" yazıyor. Foto Osman Nuri Tire üçgen damgalı.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  Aydın Tire. Arkasında "yurdumuza hatıra. Demirci Muzaffer" yazıyor. Foto Osman Nuri Tire üçgen damgalı.

  TLSold
 • İnhisarlar İdaresi Ankara Bira Fabrikası Tankları görselli 1942 yılı Temmuz takvim yaprağı. 30x43 cm.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  İnhisarlar İdaresi Ankara Bira Fabrikası Tankları görselli 1942 yılı Temmuz takvim yaprağı. 30x43 cm.

  TLSold
 • Cumhurbaşkanı Celal Bayar , ünlü Savarona yatıyla gittiği Pakistan ziyareti sırasında Karaçi limanında gemiden inerken. 18x24 cm.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Cumhurbaşkanı Celal Bayar , ünlü Savarona yatıyla gittiği Pakistan ziyareti sırasında Karaçi limanında gemiden inerken. 18x24 cm.

  TLSold
 • Büyük Bayramı Kutlayan Aydınlılar Hükümet Konağı önünde. 12*18 cm. 2. baskı.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Büyük Bayramı Kutlayan Aydınlılar Hükümet Konağı önünde. 12*18 cm. 2. baskı.

  TLSold
 • Kırım'ın Odessa şehrinden Türkiye'ye gönderilmiş Osmanlıca evrak.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Kırım'ın Odessa şehrinden Türkiye'ye gönderilmiş Osmanlıca evrak.

  TLSold
 • İstanbul'da da şubesi olan Ayvalıklı Komilizade Salih Zeki'nin Rusya'ya zeytinyağı sevkiyle ilgili evrak. 1927

  Lot No: 120

  Lot: 120

  İstanbul'da da şubesi olan Ayvalıklı Komilizade Salih Zeki'nin Rusya'ya zeytinyağı sevkiyle ilgili evrak. 1927

  TLSold
 • Osmanlı döneminde haritacılıkta yapılan kısaltmaları gösterir levha. Çok nadir. 41x60 cm.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Osmanlı döneminde haritacılıkta yapılan kısaltmaları gösterir levha. Çok nadir. 41x60 cm.

  TLSold
 • Yunanca, Osmanlıca, Ermenice ve Fransızca 4 dilde kullanılmamış fatura. Haliyle.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Yunanca, Osmanlıca, Ermenice ve Fransızca 4 dilde kullanılmamış fatura. Haliyle.

  TLSold
 • CHP Malatya milletvekili avukat Nuri Ocakçıoğlu ailesiyle birlikte. 1940'lar. 18x24 cm. + paspartu.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  CHP Malatya milletvekili avukat Nuri Ocakçıoğlu ailesiyle birlikte. 1940'lar. 18x24 cm. + paspartu.

  TLSold
 • Ahmed İhsan'ın ünlü Servet-i Fünun dergisi

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Ahmed İhsan'ın ünlü Servet-i Fünun dergisi

  TLSold
 • Yunan Kralı George'un cenaze töreni. 1913. Orijinalin 1970'lerde Yunanistan'da yapılmış tıpkı basımı. 28x36 cm.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  Yunan Kralı George'un cenaze töreni. 1913. Orijinalin 1970'lerde Yunanistan'da yapılmış tıpkı basımı. 28x36 cm.

  TLSold
 • Eskilerden Türk film lobisi. Yumurcak Faka Basmaz. A. Erbulak, H. Baradan, İnci Birol, F,. Hakan….30x35 cm.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Eskilerden Türk film lobisi. Yumurcak Faka Basmaz. A. Erbulak, H. Baradan, İnci Birol, F,. Hakan….30x35 cm.

  TLSold
 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk kapaklı, Sedat Simavi'nin ünlü 7 Gün dergisi. 9 Mayıs 1935.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk kapaklı, Sedat Simavi'nin ünlü 7 Gün dergisi. 9 Mayıs 1935.

  TLSold
 • Denizli'de bol sulu bir kır kahvesi. Foto Park Ahmet Beceren. 18x24 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Denizli'de bol sulu bir kır kahvesi. Foto Park Ahmet Beceren. 18x24 cm.

  TLSold
 • Galata Köprüsü Üstünde. 1957. Ara Güler. Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı özel baskı. Büyük boy. 23x33 cm.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Galata Köprüsü Üstünde. 1957. Ara Güler. Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı özel baskı. Büyük boy. 23x33 cm.

  TLSold
 • Üç kuşak Osmanlı birarada. Atelier Phebus. Constantinople. Grand Rue de Pera 359. Tertemiz.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Üç kuşak Osmanlı birarada. Atelier Phebus. Constantinople. Grand Rue de Pera 359. Tertemiz.

  TLSold
 • Eskişehir İbrahim Hakkı Osmanlı Sigara Kağıdı Etiketi

  Lot No: 131

  Lot: 131

  Eskişehir İbrahim Hakkı Osmanlı Sigara Kağıdı Etiketi

  TLSold
 • Osmanlı Subayı CDV Foto-7 x 4 cm.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Osmanlı Subayı CDV Foto-7 x 4 cm.

  TLSold
 • Büyük Türk Ulusu Güven Bize Yazılı Tak-ı Zafer, CHP altı Ok Bayraklı-9 x 6 cm.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  Büyük Türk Ulusu Güven Bize Yazılı Tak-ı Zafer, CHP altı Ok Bayraklı-9 x 6 cm.

  TLSold
 • Takı Zafer, Osmanlıca Yazılı, Tak Altında Bayram Günü Geçenler, Bayraklı-9 x 6 cm.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Takı Zafer, Osmanlıca Yazılı, Tak Altında Bayram Günü Geçenler, Bayraklı-9 x 6 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca Takvim-i Sal 1323, Mehmed Arif, 94 s.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Osmanlıca Takvim-i Sal 1323, Mehmed Arif, 94 s.

  TLSold
 • Arkası Osmanlıca İbareli, Stüdyoda Poz Veren Fesli Türk Beyefendisi, Şemsiyeli Poz Veriyor. 1329-17 x 11 cm.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  Arkası Osmanlıca İbareli, Stüdyoda Poz Veren Fesli Türk Beyefendisi, Şemsiyeli Poz Veriyor. 1329-17 x 11 cm.

  TLSold
 • Nouvelle Politique Economique de la Turquie Kemaliste, Kara Chemsi Rechid Saffet, Paris, 40 s. Sırtı Tamirli-Reşit Saffet Atabinen Tarafından Islak İmzalı

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Nouvelle Politique Economique de la Turquie Kemaliste, Kara Chemsi Rechid Saffet, Paris, 40 s. Sırtı Tamirli-Reşit Saffet Atabinen Tarafından Islak İmzalı

  TLSold
 • Finans Tarihi, Viener Bank Verein Dersaadet Şubesi Hesap Defteri, Fransızca ve Osmanlıca 2 Lisan Yazılı

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Finans Tarihi, Viener Bank Verein Dersaadet Şubesi Hesap Defteri, Fransızca ve Osmanlıca 2 Lisan Yazılı

  TLSold
 • Alaşehir Şehir Tarihi, Finans Tarihi, Alaşehir Dairei Belediyesi Bonosu Makbuz ve Koçan yüzü, Çok Temiz durumda

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Alaşehir Şehir Tarihi, Finans Tarihi, Alaşehir Dairei Belediyesi Bonosu Makbuz ve Koçan yüzü, Çok Temiz durumda

  TLSold
 • Tiyatro, Darülbedayi Muhacirin Müselemeye, Hacı Recep Zade Rüstem, Tiyatro Oyunu Broşürü

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Tiyatro, Darülbedayi Muhacirin Müselemeye, Hacı Recep Zade Rüstem, Tiyatro Oyunu Broşürü

  TLSold
 • 4 Lisan, Ermeni Harfli Türkçe - Ermenice - Fransızca - Rumca Yazılı Saç Boyası Kullanım ve Hazırlanması Konulu 4 Lisan Tarif İçeren Doküman, Çok Nadir-19 x 13 cm.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  4 Lisan, Ermeni Harfli Türkçe - Ermenice - Fransızca - Rumca Yazılı Saç Boyası Kullanım ve Hazırlanması Konulu 4 Lisan Tarif İçeren Doküman, Çok Nadir-19 x 13 cm.

  TLSold
 • Hristiyan, Heybeli Ada Ruhbaniye Mektebi'den Gönderilmiş Zarf

  Lot No: 142

  Lot: 142

  Hristiyan, Heybeli Ada Ruhbaniye Mektebi'den Gönderilmiş Zarf

  TLSold
 • Hamidiye-i Etfal Hastanesinde Düzenlenecek Toplu Sünnet Davetiyesi, Kat Yerleri Mevcuttur.-13 x 17 cm.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  Hamidiye-i Etfal Hastanesinde Düzenlenecek Toplu Sünnet Davetiyesi, Kat Yerleri Mevcuttur.-13 x 17 cm.

  TLSold
 • 1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  TLSold
 • 1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  TLSold
 • 1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  TLSold
 • 1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  1940'lı yıllara Ait Atatürk Baskı Fotoğrafı-12 x 17,5 cm.

  TLSold
 • Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 10, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 10, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.

  TLSold
 • Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 12, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 12, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.

  TLSold
 • Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 13, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 13, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.

  TLSold
 • Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 14, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.-Bazı Yaprakları Kapağa Yapışıktır.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 14, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.-Bazı Yaprakları Kapağa Yapışıktır.

  TLSold
 • Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 15, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.-Cilt-Kapak Yapışık Değildir.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Harb-i Umumi Çanakkale Hatırası Albümü, Numero 15, 12 Adet Eski Türkçe ve Fransızca Çanakkale Görseli İçermektedir.-Cilt-Kapak Yapışık Değildir.

  TLSold
 • Çarşamba 1941 Tarihli Albüm ve Rehberi, Samsun Güneş Basımevi, Karton Ciltli, Çok Temiz Durumda. Mustafa Kemal Atatürk, Milli Şef İsmet İnönü, Refik Saydam, Mareşal Fevzi Çakmak Görselli.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Çarşamba 1941 Tarihli Albüm ve Rehberi, Samsun Güneş Basımevi, Karton Ciltli, Çok Temiz Durumda. Mustafa Kemal Atatürk, Milli Şef İsmet İnönü, Refik Saydam, Mareşal Fevzi Çakmak Görselli.

  TLSold
 • İran Haritası Osmanlı Dönem Haritası, Bez Üzeri-51 x 48 cm.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  İran Haritası Osmanlı Dönem Haritası, Bez Üzeri-51 x 48 cm.

  TLSold
 • Yunan Denizi Korfu Adası güneyi ve Ana Kara Görünümü, Osmanlı Dönemi Haritası, Bez Üzeri-36 x 46 cm.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Yunan Denizi Korfu Adası güneyi ve Ana Kara Görünümü, Osmanlı Dönemi Haritası, Bez Üzeri-36 x 46 cm.

  TLSold
 • Bulgaristan Cepheleri ve Civarı Haritası, Bez Üzeri Harita-42 x 54 cm.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Bulgaristan Cepheleri ve Civarı Haritası, Bez Üzeri Harita-42 x 54 cm.

  TLSold
 • Mustafa Kemal Atatürk

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Mustafa Kemal Atatürk

  TLSold
 • Mustafa Kemal Atatürk Tablosu, Türk Tayyare Cemiyeti Reklamlı

  Lot No: 158

  Lot: 158

  Mustafa Kemal Atatürk Tablosu, Türk Tayyare Cemiyeti Reklamlı

  TLSold
 • Bursa Kaplıcaları ve Genel Görünüm

  Lot No: 159

  Lot: 159

  Bursa Kaplıcaları ve Genel Görünüm

  TLSold
 • Osmanlıca 2 Krş. Antiye Damgalı, İstanbul'dan Almanya'ya Gönderilmiş

  Lot No: 160

  Lot: 160

  Osmanlıca 2 Krş. Antiye Damgalı, İstanbul'dan Almanya'ya Gönderilmiş

  TLSold
 • Trabzon Soğuksu Çifte Çamlık-Kitabi Hamdi Fils

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Trabzon Soğuksu Çifte Çamlık-Kitabi Hamdi Fils

  TLSold
 • Trabzon Değirmendere Köprüsü-Edt. Osman Nouri Haliyle

  Lot No: 162

  Lot: 162

  Trabzon Değirmendere Köprüsü-Edt. Osman Nouri Haliyle

  TLSold
 • Trabzon Hisar Camii'ne Giden Yol-Messageries Maritimes Reklamlı

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Trabzon Hisar Camii'ne Giden Yol-Messageries Maritimes Reklamlı

  TLSold
 • Trabzon Kışla-Messageries Maritimes Reklamlı

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Trabzon Kışla-Messageries Maritimes Reklamlı

  TLSold
 • Askeri, Kuleli Askeri Lisesi Talebeleri Okul Merdivenlerinde Poz Verirken.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Askeri, Kuleli Askeri Lisesi Talebeleri Okul Merdivenlerinde Poz Verirken.

  TLSold
 • Osmanlıca Resimli Mecmua, Sayı 60, 19 Kanunisani 1928, Türk Çocuk Edebiyatı Neşriyatı, 16 s.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  Osmanlıca Resimli Mecmua, Sayı 60, 19 Kanunisani 1928, Türk Çocuk Edebiyatı Neşriyatı, 16 s.

  TLSold
 • Osmanlıca Resimli Mecmua, Sayı 52, 17 Kanunisani 1927, Türk Çocuk Edebiyatı Neşriyatı, 16 s.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Osmanlıca Resimli Mecmua, Sayı 52, 17 Kanunisani 1927, Türk Çocuk Edebiyatı Neşriyatı, 16 s.

  TLSold
 • Osmanlıca Resimli Mecmua, Sayı 61, 26 İkinci Kanun 1927, Türk Çocuk Edebiyatı Neşriyatı, 16 s.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  Osmanlıca Resimli Mecmua, Sayı 61, 26 İkinci Kanun 1927, Türk Çocuk Edebiyatı Neşriyatı, 16 s.

  TLSold
 • Osmanlıca Nasreddin Hoca, Renkli Kapak Nadir Dergi., 23 Haziran 1927, Alman Ne İngilize Yüz Veriyor Ne de Moskofe

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Osmanlıca Nasreddin Hoca, Renkli Kapak Nadir Dergi., 23 Haziran 1927, Alman Ne İngilize Yüz Veriyor Ne de Moskofe

  TLSold
 • Osmanlıca Karagöz Mizah Gazetesi, İstanbul Baskısı numero 1451, 11 Şubat 1338, Lekeli

  Lot No: 170

  Lot: 170

  Osmanlıca Karagöz Mizah Gazetesi, İstanbul Baskısı numero 1451, 11 Şubat 1338, Lekeli

  TLSold
 • Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 2, 13 Teşrinievvel 1927 Tarihli, 16 s.-İçi İhap Hulus İmza Görselli

  Lot No: 171

  Lot: 171

  Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 2, 13 Teşrinievvel 1927 Tarihli, 16 s.-İçi İhap Hulus İmza Görselli

  TLSold
 • Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 22, 10 Mart 1928 Tarihli, 18 s.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 22, 10 Mart 1928 Tarihli, 18 s.

  TLSold
 • Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 20, 1 Mart 1928 Tarihli, 18 s.-İçi İhap Hulus İmza Görselli
Ön Sayfa Yırtık

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 20, 1 Mart 1928 Tarihli, 18 s.-İçi İhap Hulus İmza Görselli Ön Sayfa Yırtık

  TLSold
 • Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 19, 23 Şubat 1928 Tarihli, 18 s.-İçi İhap Hulus İmza Görselli

  Lot No: 174

  Lot: 174

  Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 19, 23 Şubat 1928 Tarihli, 18 s.-İçi İhap Hulus İmza Görselli

  TLSold
 • Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 21, 8 Mart 1928 Tarihli, 18 s.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  Osmanlıca Kalem Mecmuası, Numero 21, 8 Mart 1928 Tarihli, 18 s.

  TLSold
 • Osmanlıca Resimli Mecmua, Sene 1, Sayı 7, 20 Teşrinievvel 1339, Yavuz Zırhlısı Kapaklı, 8 s.-Yeni Donanmamız Meydana … İstanbul Trakya ve Boğazların Düşman Hücum İstilasına Karşı Yegane Müdafaa ve Muhafaza Olan Muharebe Kruvazörümüz.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  Osmanlıca Resimli Mecmua, Sene 1, Sayı 7, 20 Teşrinievvel 1339, Yavuz Zırhlısı Kapaklı, 8 s.-Yeni Donanmamız Meydana … İstanbul Trakya ve Boğazların Düşman Hücum İstilasına Karşı Yegane Müdafaa ve Muhafaza Olan Muharebe Kruvazörümüz.

  TLSold
 • Türk Ticaret Erken Dönem, Osmanlı Hukuk Tarihi, 1783 Tarihli, Mevcut Kariyenin Beratı Şerifle Tımar Sahibinin Kariye-i Mezkurede Muhtelif Mülkiyet Sahiplerinin Arazi Satışları Hakkında Düzenlenmiş Erken Dönem Bir Senet Örneği

  Lot No: 177

  Lot: 177

  Türk Ticaret Erken Dönem, Osmanlı Hukuk Tarihi, 1783 Tarihli, Mevcut Kariyenin Beratı Şerifle Tımar Sahibinin Kariye-i Mezkurede Muhtelif Mülkiyet Sahiplerinin Arazi Satışları Hakkında Düzenlenmiş Erken Dönem Bir Senet Örneği

  TLSold
 • Kastamonu Kent Tarihi, Osmanlı Hukuk Tarihi, Finans Tarihi, 1729 Tarihli Erken Dönem Osmanlı Senet, 1245 Senesinde Kastamonu tüccarlarından Hacı Osman Ağa Zade, Yedine Mahsus Senet. Arkası Cirolu

  Lot No: 178

  Lot: 178

  Kastamonu Kent Tarihi, Osmanlı Hukuk Tarihi, Finans Tarihi, 1729 Tarihli Erken Dönem Osmanlı Senet, 1245 Senesinde Kastamonu tüccarlarından Hacı Osman Ağa Zade, Yedine Mahsus Senet. Arkası Cirolu

  TLSold
 • Kastamonu Kent Tarihi, Osmanlı Hukuk Tarihi, 1252 Tarihli Zahirinin Satılması ve Zahirine Bedelin Ödenmesi Hakkında Erken Dönem Osmanlıca Mektup Örneği, Arkası Alif Efendi Mühürlü

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Kastamonu Kent Tarihi, Osmanlı Hukuk Tarihi, 1252 Tarihli Zahirinin Satılması ve Zahirine Bedelin Ödenmesi Hakkında Erken Dönem Osmanlıca Mektup Örneği, Arkası Alif Efendi Mühürlü

  TLSold
 • Mardin Kent Tarihi, Osmanlı Hukuk Tarihi, Seyyit Ali Efendi Mühürlü Arapça hücceti Şerif, Mardin.

  Lot No: 180

  Lot: 180

  Mardin Kent Tarihi, Osmanlı Hukuk Tarihi, Seyyit Ali Efendi Mühürlü Arapça hücceti Şerif, Mardin.

  TLSold
 • Ayvalık Kent Tarihi ve Ticaret Tarihi, 42 Sayfa Döneminde Bir Tüccara Ait 1340 Tarihli, 42 Sayfası Yazılı, Her Sayfası Pullu ve Tüccar İmzalı, Ayvalık İzmir Bölge Civarı Esnaftan alınmış Mahsulat ve Mahsulat Bedelleri Kayıtlara tutulmuş ticari Defter. (1925)

  Lot No: 181

  Lot: 181

  Ayvalık Kent Tarihi ve Ticaret Tarihi, 42 Sayfa Döneminde Bir Tüccara Ait 1340 Tarihli, 42 Sayfası Yazılı, Her Sayfası Pullu ve Tüccar İmzalı, Ayvalık İzmir Bölge Civarı Esnaftan alınmış Mahsulat ve Mahsulat Bedelleri Kayıtlara tutulmuş ticari Defter. (1925)

  TLSold
 • Cumhuriyet Osmanlı Bürokrasi Tarihi, Sadaret Müsteşarlığı Cenabı Valasına Sadareti Uzma Hariciye ve Şurayı Devlet Memuriyetleri Memurlarının Birkaç Aylık Temini İçin İzmir Vilayetinden Tedarik İçin Şurayı Devlet Tarafından Memur Görevlendirmesi, 2 Nisan 1334. Şurayı Devlet Muavinlerinden Lütfü Efendi Tarafından Gönderilmiştir.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Cumhuriyet Osmanlı Bürokrasi Tarihi, Sadaret Müsteşarlığı Cenabı Valasına Sadareti Uzma Hariciye ve Şurayı Devlet Memuriyetleri Memurlarının Birkaç Aylık Temini İçin İzmir Vilayetinden Tedarik İçin Şurayı Devlet Tarafından Memur Görevlendirmesi, 2 Nisan 1334. Şurayı Devlet Muavinlerinden Lütfü Efendi Tarafından Gönderilmiştir.

  TLSold
 • 1324 Senesi Mart İptidaisinden Şubat Nihayetine Kadar Merhum Hacı Abdurrahman Paşa Kerime-i Muhteremiyeleri Rukiye Hanım ile Hemşireleri Nafiye Hanım Kerimesi Ayşe, Behiye ve Hatice Hanımları Müşterek Mutasarrıf Oldukları Çiftli Kat Hasılat ve Akar Defteri. 5 Sayfa Yazılı, Büyük Boy

  Lot No: 183

  Lot: 183

  1324 Senesi Mart İptidaisinden Şubat Nihayetine Kadar Merhum Hacı Abdurrahman Paşa Kerime-i Muhteremiyeleri Rukiye Hanım ile Hemşireleri Nafiye Hanım Kerimesi Ayşe, Behiye ve Hatice Hanımları Müşterek Mutasarrıf Oldukları Çiftli Kat Hasılat ve Akar Defteri. 5 Sayfa Yazılı, Büyük Boy

  TLSold
 • Kahve Kültürü, Osmanlı ve cumhuriyet Bürokrasi Tarihi, Halep Hat Komiserliğine Dairei Sadaret Memurin ve Müstahdemin İçin Ya Kahve, Vesair Getirmek Üzere Divanı humayunun Beylikçisi Emin Beyin Görevlendirilmesi Konulu, 12 Nisan 1324

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Kahve Kültürü, Osmanlı ve cumhuriyet Bürokrasi Tarihi, Halep Hat Komiserliğine Dairei Sadaret Memurin ve Müstahdemin İçin Ya Kahve, Vesair Getirmek Üzere Divanı humayunun Beylikçisi Emin Beyin Görevlendirilmesi Konulu, 12 Nisan 1324

  TLSold
 • Gastronomi, Osmanlı Bürokrasi Tarihi, Devleti Aliyye Amedi divanı Suphi Beye Gönderilmiş, Divanı Sadarat Memuru İçin 10.000 Adet Yumurta Alımı Konulu. 8 Mayıs 1334

  Lot No: 185

  Lot: 185

  Gastronomi, Osmanlı Bürokrasi Tarihi, Devleti Aliyye Amedi divanı Suphi Beye Gönderilmiş, Divanı Sadarat Memuru İçin 10.000 Adet Yumurta Alımı Konulu. 8 Mayıs 1334

  TLSold
 • Osmanlı Bürokrasi ve Hukuk Tarihi, Müdürü Sani Divanı Humayun Müdürü ve Babali Tashilat Sadığı Reisi Cevden Bey Tarafından Şurayı Devlet İstinaf Mahkemesi Azasından Vasaf Bey'in Mahkemenin Ilgasıyla Memuriyetinin Boşta Kaldığından yeni Bir Memuriyete Alınması Hakkında Sadarete Gönderilmiş, 4 Şubat 1929 Tarihli Belge

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Osmanlı Bürokrasi ve Hukuk Tarihi, Müdürü Sani Divanı Humayun Müdürü ve Babali Tashilat Sadığı Reisi Cevden Bey Tarafından Şurayı Devlet İstinaf Mahkemesi Azasından Vasaf Bey'in Mahkemenin Ilgasıyla Memuriyetinin Boşta Kaldığından yeni Bir Memuriyete Alınması Hakkında Sadarete Gönderilmiş, 4 Şubat 1929 Tarihli Belge

  TLSold
 • Tapu Sahiplerinin Uzakta Olduğu Mülkiyetler Konulu Doküman-Ashapları ve Mutasarrıfları (Mülkiyet Sahipleri) Mahalı Sairede Olan Çiftlikat, Arazi, Vesair Kaffe-i emlak ve Akaretlerin Vergilerinin Sureti Tahsisine Mübeyyin Kararname Laihası, 2 s. 1286 Tarihli.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Tapu Sahiplerinin Uzakta Olduğu Mülkiyetler Konulu Doküman-Ashapları ve Mutasarrıfları (Mülkiyet Sahipleri) Mahalı Sairede Olan Çiftlikat, Arazi, Vesair Kaffe-i emlak ve Akaretlerin Vergilerinin Sureti Tahsisine Mübeyyin Kararname Laihası, 2 s. 1286 Tarihli.

  TLSold
 • Eczacılık Tarihi, Beşiktaş Vidin Eczanesi Sahibi Ali Rıza Beyin Sicil Ticaret İçin Noter İmza Tasdik Sureti. Çift Lisan, Osmanlıca Türkçe

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Eczacılık Tarihi, Beşiktaş Vidin Eczanesi Sahibi Ali Rıza Beyin Sicil Ticaret İçin Noter İmza Tasdik Sureti. Çift Lisan, Osmanlıca Türkçe

  TLSold
 • Yavrutürk Çocuk Dergisi, 3 Adet, 1936-1940 Tarihli , Çocuk Oyun ve Denizcilik Tema Kapaklı

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Yavrutürk Çocuk Dergisi, 3 Adet, 1936-1940 Tarihli , Çocuk Oyun ve Denizcilik Tema Kapaklı

  TLSold
 • Fotoğrafçılık Tarihi, İstanbul Edt. Apollon Fotoğrafhanesi Fesli ve Eldivenli Beyefendi Kabin foto-19 x 13 cm.

  Lot No: 190

  Lot: 190

  Fotoğrafçılık Tarihi, İstanbul Edt. Apollon Fotoğrafhanesi Fesli ve Eldivenli Beyefendi Kabin foto-19 x 13 cm.

  TLSold
 • Spor Tarihi, KırmızıBeyaz Spor Gazetesi, 2 Adet, İlk devre Maçları Fenerbahçe 2 -Beşiktaş 0, Galatasaray 1 - Süleymaniye 0, Fenerbahçe Beşiktaş'ı Yendi. Galatasaray Taksimi Yenerek Şampiyon Oldu. Sayı 480-486, 1947-1948-3. Hafta Maçları: Fenerbahçe 2- Süleymaniye 0, Galatasaray 2- Beykoz 0, Beşiktaş 4 - Kasımpaşa 1.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  Spor Tarihi, KırmızıBeyaz Spor Gazetesi, 2 Adet, İlk devre Maçları Fenerbahçe 2 -Beşiktaş 0, Galatasaray 1 - Süleymaniye 0, Fenerbahçe Beşiktaş'ı Yendi. Galatasaray Taksimi Yenerek Şampiyon Oldu. Sayı 480-486, 1947-1948-3. Hafta Maçları: Fenerbahçe 2- Süleymaniye 0, Galatasaray 2- Beykoz 0, Beşiktaş 4 - Kasımpaşa 1.

  TLSold
 • Türk Endüstri Tarihi, Güldner Dizel Traktörleri İzmir Türkiye Umum Mümesilliği, 3 Adet Traktör Görselli, Renkli, Reklam Sayfası-30 x 20 cm.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  Türk Endüstri Tarihi, Güldner Dizel Traktörleri İzmir Türkiye Umum Mümesilliği, 3 Adet Traktör Görselli, Renkli, Reklam Sayfası-30 x 20 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Teşkilat ve Kıyafet , Askeriyesi, 2 Yaprak , Renkli Taşbaskı, 1909-Sekbanbaşı, Bostancı, Subaşı, Böcek, Asas, deli Süvari, İmam, Bayrakdar, Civelek, Enderuni, Acem Oğlanı
11 x 20 cm.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  Osmanlı Teşkilat ve Kıyafet , Askeriyesi, 2 Yaprak , Renkli Taşbaskı, 1909-Sekbanbaşı, Bostancı, Subaşı, Böcek, Asas, deli Süvari, İmam, Bayrakdar, Civelek, Enderuni, Acem Oğlanı 11 x 20 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Teşkilat ve Kıyafet , Askeriyesi, 2 Yaprak , Renkli Taşbaskı, 1909-Falakacıbaşı, Yeniçeri ağası, Ağ Yamağı, Baş Çavuş, Tekkeli, Kuloğlu Başçavuş, Başmehter, Zilzen, Mehter Başı, Borazan, Veziroğlanı

  Lot No: 194

  Lot: 194

  Osmanlı Teşkilat ve Kıyafet , Askeriyesi, 2 Yaprak , Renkli Taşbaskı, 1909-Falakacıbaşı, Yeniçeri ağası, Ağ Yamağı, Baş Çavuş, Tekkeli, Kuloğlu Başçavuş, Başmehter, Zilzen, Mehter Başı, Borazan, Veziroğlanı

  TLSold
 • Osmanlı Teşkilat ve Kıyafet , Askeriyesi, 2 Yaprak , Renkli Taşbaskı, 1909-Çorbacı, Odabaşı, Kahya Bey, Orta Çavuş, Salma Çukada, Zırhlı Nefer, Defter Emini, Baş Kılavuz, Kol Başı, vezir Katar ağası, Vezir Başı

  Lot No: 195

  Lot: 195

  Osmanlı Teşkilat ve Kıyafet , Askeriyesi, 2 Yaprak , Renkli Taşbaskı, 1909-Çorbacı, Odabaşı, Kahya Bey, Orta Çavuş, Salma Çukada, Zırhlı Nefer, Defter Emini, Baş Kılavuz, Kol Başı, vezir Katar ağası, Vezir Başı

  TLSold
 • Türk Hat Sanatı, Hamid Efendi Ketebeli, Nazar Ayeti Afişi, 2 Adet Ayet, 2 Adet Ketebe İçerir.-51 x 34 cm.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  Türk Hat Sanatı, Hamid Efendi Ketebeli, Nazar Ayeti Afişi, 2 Adet Ayet, 2 Adet Ketebe İçerir.-51 x 34 cm.

  TLSold
 • Meşhur Şarkıcı Ajda Pekkan ve Oyuncu Sadri Alışık-12 x 18 cm.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  Meşhur Şarkıcı Ajda Pekkan ve Oyuncu Sadri Alışık-12 x 18 cm.

  TLSold
 • Meşhur Şarkıcı Ajda Pekkan ve Erkek Oyuncular Sadri Alışık- Erol Taş-12 x 18 cm.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  Meşhur Şarkıcı Ajda Pekkan ve Erkek Oyuncular Sadri Alışık- Erol Taş-12 x 18 cm.

  TLSold
 • Meşhur, Türk Sanat Tarihi, Şehime Erton Hanımefendiye Ait İstanbul Radyosunda Okumak İçin Hazırlanmış Kadın görgüsü Hakkında 4 Sayfalık İmzalı Makale-12 x 18 cm.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  Meşhur, Türk Sanat Tarihi, Şehime Erton Hanımefendiye Ait İstanbul Radyosunda Okumak İçin Hazırlanmış Kadın görgüsü Hakkında 4 Sayfalık İmzalı Makale-12 x 18 cm.

  TLSold
 • Meşhur, Türk Sanat Tarihi, Şehime Erton 2 Adet Konser Fotoğrafı., Türkiye İş Bankası Reklamlı-12 x 18 cm.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  Meşhur, Türk Sanat Tarihi, Şehime Erton 2 Adet Konser Fotoğrafı., Türkiye İş Bankası Reklamlı-12 x 18 cm.

  TLSold
 • Gelibolu Bolayır Burnu, Çanakkale, Karton Üzeri-25 x 20 cm.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  Gelibolu Bolayır Burnu, Çanakkale, Karton Üzeri-25 x 20 cm.

  TLSold
 • Kabin Foto, İstanbul D. Joseph Fotoğrafhanesi Poz Veren Fesli Tip-26 x 15 cm.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  Kabin Foto, İstanbul D. Joseph Fotoğrafhanesi Poz Veren Fesli Tip-26 x 15 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Hariciye ve Muhabere Tarihi, Memaliki Osmaniye İçerisinde Bulunan Ecnebi Memurların Sadece Konsolosluklarda çalışanların Şifreli Muhabere Yapabileceklerine Dair. İş bu Muhabere Kıbrıs Adası ve Birkaç Mevcut Telgrafhanede Yapılacaktır. Sadarete Ait Mazbata Sureti. 1312

  Lot No: 203

  Lot: 203

  Osmanlı Hariciye ve Muhabere Tarihi, Memaliki Osmaniye İçerisinde Bulunan Ecnebi Memurların Sadece Konsolosluklarda çalışanların Şifreli Muhabere Yapabileceklerine Dair. İş bu Muhabere Kıbrıs Adası ve Birkaç Mevcut Telgrafhanede Yapılacaktır. Sadarete Ait Mazbata Sureti. 1312

  TLSold
 • Osmanlı Mülki ve Askeri Tarih, Amiral Üstamiral, ve Daha yüksek Rütbeli Askeri Erkanın Hükümeti Mahalliye Ziyaretleri Esnasında Giyecekleri Üniformalar ve İade-i ziyaret sırasında Mülkiye Üniformalarının Rütbelerinin Nasıl Olacağına dair Sadaret Zabıt sureti. 1311.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  Osmanlı Mülki ve Askeri Tarih, Amiral Üstamiral, ve Daha yüksek Rütbeli Askeri Erkanın Hükümeti Mahalliye Ziyaretleri Esnasında Giyecekleri Üniformalar ve İade-i ziyaret sırasında Mülkiye Üniformalarının Rütbelerinin Nasıl Olacağına dair Sadaret Zabıt sureti. 1311.

  TLSold
 • Ankara Hatırası, Ankara 29 temmuz 1341 Tarihli Ankara Hatırası Kabin Foto-24 x 17 cm.

  Lot No: 205

  Lot: 205

  Ankara Hatırası, Ankara 29 temmuz 1341 Tarihli Ankara Hatırası Kabin Foto-24 x 17 cm.

  TLSold
 • El Yazma Destan, İstiklal Harbi Destanı, 24 Yaprak 12 sayfa, Bölümler Halinde Yazılmış, Sonu Necdet Rüştü [Efe] Olarak Belirtilmiş, Muhtelif Kıtalarında Mustafa Kemal Paşa Adı Geçmektedir. Eseri Müellif Hattı Olduğunu Düşünmekteyiz.

  Lot No: 206

  Lot: 206

  El Yazma Destan, İstiklal Harbi Destanı, 24 Yaprak 12 sayfa, Bölümler Halinde Yazılmış, Sonu Necdet Rüştü [Efe] Olarak Belirtilmiş, Muhtelif Kıtalarında Mustafa Kemal Paşa Adı Geçmektedir. Eseri Müellif Hattı Olduğunu Düşünmekteyiz.

  TLSold
 • Musiki Tarihi, Osmanlı Devlet Armalı Tuğralı Cildinde. Rast, Suzinak, Peşrev, Hicaz, Muhtelif Makamlara Ait 200 Sayfada Yaklaşık 45 Sayfası Dolu Olan Osmanlı Büyük Boy Nota Defteri.-33 x 26 cm.

  Lot No: 207

  Lot: 207

  Musiki Tarihi, Osmanlı Devlet Armalı Tuğralı Cildinde. Rast, Suzinak, Peşrev, Hicaz, Muhtelif Makamlara Ait 200 Sayfada Yaklaşık 45 Sayfası Dolu Olan Osmanlı Büyük Boy Nota Defteri.-33 x 26 cm.

  TLSold
 • Amerikan Meşhur Artisti Jayne Mansfield, Baskı İmzalı-18 x 13 cm.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  Amerikan Meşhur Artisti Jayne Mansfield, Baskı İmzalı-18 x 13 cm.

  TLSold
 • Spor Tarihi, 2 Adet Beşiktaş Karakartallar Mecmuası, 25 Kasım 1970 / 30 Ekim 1970 Tarihli, Beşiktaş'ın dış temasıları, Takımımız Gençlere Büyük Önem Veriyor, Galatasaray ile Berabere Kaldık, Takımımız İlk Maçı Edirne ile Oynuyor.

  Lot No: 209

  Lot: 209

  Spor Tarihi, 2 Adet Beşiktaş Karakartallar Mecmuası, 25 Kasım 1970 / 30 Ekim 1970 Tarihli, Beşiktaş'ın dış temasıları, Takımımız Gençlere Büyük Önem Veriyor, Galatasaray ile Berabere Kaldık, Takımımız İlk Maçı Edirne ile Oynuyor.

  TLSold
 • Spor Tarihi, 2 Adet Beşiktaş Karakartallar Mecmuası, 30 Eylül 1970 / 23 Eylül 1970 Tarihli, Beşiktaş Lider Oldu, Galatasaray Haftayı Puansız Kapadı, Ön Kapak Beşiktaş

  Lot No: 210

  Lot: 210

  Spor Tarihi, 2 Adet Beşiktaş Karakartallar Mecmuası, 30 Eylül 1970 / 23 Eylül 1970 Tarihli, Beşiktaş Lider Oldu, Galatasaray Haftayı Puansız Kapadı, Ön Kapak Beşiktaş

  TLSold
 • Türkiye Cumhuriyeti Maarif Nezareti antetli Biçki ve Dikiş Muallimi Zehra Hanımefendinin Avrupa'da Göreceği Tahsile Karşılık Gelen Masraf Mukabilinin Maarif Nezareti Tarafından Ödenmesi Hakkında 1 adet evrak ve Eki

  Lot No: 211

  Lot: 211

  Türkiye Cumhuriyeti Maarif Nezareti antetli Biçki ve Dikiş Muallimi Zehra Hanımefendinin Avrupa'da Göreceği Tahsile Karşılık Gelen Masraf Mukabilinin Maarif Nezareti Tarafından Ödenmesi Hakkında 1 adet evrak ve Eki

  TLSold
 • Türkiye Cumhuriyeti Maarif Nezareti antetli, Dağıstan ahalisinden Olup tahsil için Osmanlıya gelen Trabzon Darülmuallimin 1. Sınıfa Kaydolan Ardından İstanbul'a Gelip Eğitimine Devam Etme Arzusunda Bulunan Ahmet Efendinin Maarif Nezaretine İstidası.

  Lot No: 212

  Lot: 212

  Türkiye Cumhuriyeti Maarif Nezareti antetli, Dağıstan ahalisinden Olup tahsil için Osmanlıya gelen Trabzon Darülmuallimin 1. Sınıfa Kaydolan Ardından İstanbul'a Gelip Eğitimine Devam Etme Arzusunda Bulunan Ahmet Efendinin Maarif Nezaretine İstidası.

  TLSold
 • Osmanlı Azınlıklar Tarihi, Kumkapı Kadırga'da Kevork Efendi, Estephan Efendi'nin Alal-i Saireden Salim Olduğuna dair 2. Daire-i sıhhiye Raporu. Daire Tarafından Mühürlü.

  Lot No: 213

  Lot: 213

  Osmanlı Azınlıklar Tarihi, Kumkapı Kadırga'da Kevork Efendi, Estephan Efendi'nin Alal-i Saireden Salim Olduğuna dair 2. Daire-i sıhhiye Raporu. Daire Tarafından Mühürlü.

  TLSold
 • Hicaz Demiryolu Fiskal Pullu, Osmanlı Azınlıklar Tarihi, Beşiktaş Köy İçinde Sakin Maraşlı Hampsurm Efendi, Alel-i Sairede Salim Olduğuna dair Belediye Sıhhiye Teftiş Raporu, 1327

  Lot No: 214

  Lot: 214

  Hicaz Demiryolu Fiskal Pullu, Osmanlı Azınlıklar Tarihi, Beşiktaş Köy İçinde Sakin Maraşlı Hampsurm Efendi, Alel-i Sairede Salim Olduğuna dair Belediye Sıhhiye Teftiş Raporu, 1327

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Umum Liseler ve Kandilli Ortamektebi Müdürlüğü, Türkiye cumhuriyeti Maarif Vekaleti Kandilli Kız Orta Mektebi Antetli Mektebin İlk Türk Müdürü Akil Bey'in Maaş Düzenlemesi Hakkında, 2 Sayfalık Doküman

  Lot No: 215

  Lot: 215

  Eğitim Tarihi, Umum Liseler ve Kandilli Ortamektebi Müdürlüğü, Türkiye cumhuriyeti Maarif Vekaleti Kandilli Kız Orta Mektebi Antetli Mektebin İlk Türk Müdürü Akil Bey'in Maaş Düzenlemesi Hakkında, 2 Sayfalık Doküman

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Kuzguncuk Nakkaştepe İnas Mektebi antetli ve Kuzguncuk Nakkaştepe Okul Amblem Kaşeli Himaye-i Mektaib Encümeni Teşkil Hakkında 2 Şubat 1337 Tarihli İmzalı Doküman

  Lot No: 216

  Lot: 216

  Eğitim Tarihi, Kuzguncuk Nakkaştepe İnas Mektebi antetli ve Kuzguncuk Nakkaştepe Okul Amblem Kaşeli Himaye-i Mektaib Encümeni Teşkil Hakkında 2 Şubat 1337 Tarihli İmzalı Doküman

  TLSold
 • Rize Kent Tarihi, Eğitim ve Medrese Tarihi, Müderrisi Bulunduğu Fatih Civarında Tabhane Medresesi Talebesinden Rizeli İsmail Bey'in Darülfünun-u Osmaniye dahaleti Hakkında, 20 Temmuz 1326 Tarihli Doküman

  Lot No: 217

  Lot: 217

  Rize Kent Tarihi, Eğitim ve Medrese Tarihi, Müderrisi Bulunduğu Fatih Civarında Tabhane Medresesi Talebesinden Rizeli İsmail Bey'in Darülfünun-u Osmaniye dahaleti Hakkında, 20 Temmuz 1326 Tarihli Doküman

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Numune-i Terakki İdadisi Antetli Numune-i Terakki İdadisi Talebelerinden İbrahim Lebip Efendinin, Numune-i Terakki İdadisi Talebesi Olup Mevcut notlarla Tasdiknamenin İbrahim Efendiye ait Olduğuna Dair Mektep Müdürü Mühürlü Doküman

  Lot No: 218

  Lot: 218

  Eğitim Tarihi, Numune-i Terakki İdadisi Antetli Numune-i Terakki İdadisi Talebelerinden İbrahim Lebip Efendinin, Numune-i Terakki İdadisi Talebesi Olup Mevcut notlarla Tasdiknamenin İbrahim Efendiye ait Olduğuna Dair Mektep Müdürü Mühürlü Doküman

  TLSold
 • Türk Diplomasi ve Cihan Harbi Tarihi, Maarif-i Umumiye Nezareti Antetli, Almanya ve Avusturya Hükümeti Namına Vuku Bulan Siparişat ve Mübayattan Mütareke sebebiyle Mahallerde ve Yollarda Kalan Bazı eşya ve Malzemelerin Hangi ve Şekil ve Vasıta ile Ulaşacağına Dair Maliye Nezareti Müsteşar İmzalı Doküman, 1337

  Lot No: 219

  Lot: 219

  Türk Diplomasi ve Cihan Harbi Tarihi, Maarif-i Umumiye Nezareti Antetli, Almanya ve Avusturya Hükümeti Namına Vuku Bulan Siparişat ve Mübayattan Mütareke sebebiyle Mahallerde ve Yollarda Kalan Bazı eşya ve Malzemelerin Hangi ve Şekil ve Vasıta ile Ulaşacağına Dair Maliye Nezareti Müsteşar İmzalı Doküman, 1337

  TLSold
 • Kocamustafapaşa İnas Rüşdiyesi Mini Boy Karne, 4 x 22 cm Ebadına, Nahide Hanıma Ait, Mektep Mühürlü. Bu Formda Karne İlk Defa Görülmektedir.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  Kocamustafapaşa İnas Rüşdiyesi Mini Boy Karne, 4 x 22 cm Ebadına, Nahide Hanıma Ait, Mektep Mühürlü. Bu Formda Karne İlk Defa Görülmektedir.

  TLSold
 • Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Fatih Kurşunlu Medresesi Talebesinden Karamürselli Musa Efendinin Darülfünun Şehadetnamesi ve Vizeli Ders azam Muharrem Efendinin Dersine Devamı Hakkında 8 Ağustos 1326 Tarihli, Medrese Mühürlü

  Lot No: 221

  Lot: 221

  Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Fatih Kurşunlu Medresesi Talebesinden Karamürselli Musa Efendinin Darülfünun Şehadetnamesi ve Vizeli Ders azam Muharrem Efendinin Dersine Devamı Hakkında 8 Ağustos 1326 Tarihli, Medrese Mühürlü

  TLSold
 • Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Çarşamba Mehmet Ağa Medresesinden Darülfünun Ulumu Dinniye Şubesine Gönderilmiş (Çanakkale) Bigalı Hafız Ali Rıza Efendinin Ahlak Ashabına İyi Hal Belgesi 1326 Tarihli Medrese Müdürü

  Lot No: 222

  Lot: 222

  Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Çarşamba Mehmet Ağa Medresesinden Darülfünun Ulumu Dinniye Şubesine Gönderilmiş (Çanakkale) Bigalı Hafız Ali Rıza Efendinin Ahlak Ashabına İyi Hal Belgesi 1326 Tarihli Medrese Müdürü

  TLSold
 • Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Sultan Beyazıt Cedid Hasan Paşa Medresesi Mühürlü Talep Eden Rizeli Hafız Mehmet Kazım Efendinin Cinayet ve Cünha Ashabından Olmadığından İyi Hal Varakası

  Lot No: 223

  Lot: 223

  Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Sultan Beyazıt Cedid Hasan Paşa Medresesi Mühürlü Talep Eden Rizeli Hafız Mehmet Kazım Efendinin Cinayet ve Cünha Ashabından Olmadığından İyi Hal Varakası

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Anadolu ve Bağdat Demiryolları Tarafından Eğitimde Çocukları Bulunan Ailelere mahsus Bilet Tahsisi Hakkında. 1926 Tarihli ve Kurum Mühürlü Doküman

  Lot No: 224

  Lot: 224

  Eğitim Tarihi, Anadolu ve Bağdat Demiryolları Tarafından Eğitimde Çocukları Bulunan Ailelere mahsus Bilet Tahsisi Hakkında. 1926 Tarihli ve Kurum Mühürlü Doküman

  TLSold
 • 1340 Tarihli Fatih Doğumlu Berber Ethem Bey'e Verilmiş Osmanlını Nüfus Kaydı Örneği.

  Lot No: 225

  Lot: 225

  1340 Tarihli Fatih Doğumlu Berber Ethem Bey'e Verilmiş Osmanlını Nüfus Kaydı Örneği.

  TLSold
 • Gelibolu Kent Tarihi, Edirne Gelibolu Doğumlu Mehmet Ağa Mahdumu Hasan Bey'e Ait, 1326 Tarihli Osmanlı Tezkire Örneği

  Lot No: 226

  Lot: 226

  Gelibolu Kent Tarihi, Edirne Gelibolu Doğumlu Mehmet Ağa Mahdumu Hasan Bey'e Ait, 1326 Tarihli Osmanlı Tezkire Örneği

  TLSold
 • Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Fatih Dersazamlarından Mehmet Bey Taraflarından Maarif İnsani Vazife ve Dünya Saadeti İçin İnsanları Haberdar Edecek Kütübü Diniyenin Tekessürü İçin Ehli İmanın daha Çok Gayret Etmesi Konulu Mektup, Mart 1377 Tarihli Mektup

  Lot No: 227

  Lot: 227

  Osmanlı Eğitim ve Medrese Tarihi, Fatih Dersazamlarından Mehmet Bey Taraflarından Maarif İnsani Vazife ve Dünya Saadeti İçin İnsanları Haberdar Edecek Kütübü Diniyenin Tekessürü İçin Ehli İmanın daha Çok Gayret Etmesi Konulu Mektup, Mart 1377 Tarihli Mektup

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Maarif Teftişi Sırasında Fatih Çarşamba Hayriye Mektebi Mezunlarına Resmi Mektep Şehadetnamesi Verilmiş Olduğu Görülüp, Husis ve Resmi Mekteplerin aynı Karneyi Alıp Alamayacağı Hakkında Türkiye cumhuriyeti İstanbul Maarif Müdürlüğü antetli 1926 Tarihli Maariif Müdürü Rıza Mühürlü Evran

  Lot No: 228

  Lot: 228

  Eğitim Tarihi, Maarif Teftişi Sırasında Fatih Çarşamba Hayriye Mektebi Mezunlarına Resmi Mektep Şehadetnamesi Verilmiş Olduğu Görülüp, Husis ve Resmi Mekteplerin aynı Karneyi Alıp Alamayacağı Hakkında Türkiye cumhuriyeti İstanbul Maarif Müdürlüğü antetli 1926 Tarihli Maariif Müdürü Rıza Mühürlü Evran

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Alman Opel Markası Rekord Otomobilleri 46 Sayfa 1966 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  Lot No: 229

  Lot: 229

  Otomotiv Tarihi, Alman Opel Markası Rekord Otomobilleri 46 Sayfa 1966 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Alman Opel Markası Cadette Caravan 10000 Modeli, 40 Sayfa 1963 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  Lot No: 230

  Lot: 230

  Otomotiv Tarihi, Alman Opel Markası Cadette Caravan 10000 Modeli, 40 Sayfa 1963 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası Taunus Modeli, 64 Sayfa 1965 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  Lot No: 231

  Lot: 231

  Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası Taunus Modeli, 64 Sayfa 1965 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası Taunus 12M Modeli, 48 Sayfa 1966 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  Lot No: 232

  Lot: 232

  Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası Taunus 12M Modeli, 48 Sayfa 1966 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası Endüstriyel Motorlar ve Güç Üniteleri Kullanım Kılavuzu, 62 Sayfa 1962 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  Lot No: 233

  Lot: 233

  Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası Endüstriyel Motorlar ve Güç Üniteleri Kullanım Kılavuzu, 62 Sayfa 1962 Baskısı Kullanım Kılavuzu

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası ait Reklam Broşürü, 28 s.

  Lot No: 234

  Lot: 234

  Otomotiv Tarihi, Amerikan Ford Markası ait Reklam Broşürü, 28 s.

  TLSold
 • Otomotiv Tarihi, Alman Volkswagen Markası 1500 Modeli, 64 Sayfa + Katlanır Yaprak 1962 Tarihli

  Lot No: 235

  Lot: 235

  Otomotiv Tarihi, Alman Volkswagen Markası 1500 Modeli, 64 Sayfa + Katlanır Yaprak 1962 Tarihli

  TLSold
 • Fotoğrafla Menderes, 1969, Selahattin Uzman Albüm.

  Lot No: 236

  Lot: 236

  Fotoğrafla Menderes, 1969, Selahattin Uzman Albüm.

  TLSold
 • Büyük Ada Kent Tarihi, Harbi Umumi Zamanında Büyükada da Foti Efendinin Mülkiyet Sahibi Olduğu Bir Hanenin Harbi Umuminin Devam Ettiği Esnasında durumu Hakkında

  Lot No: 237

  Lot: 237

  Büyük Ada Kent Tarihi, Harbi Umumi Zamanında Büyükada da Foti Efendinin Mülkiyet Sahibi Olduğu Bir Hanenin Harbi Umuminin Devam Ettiği Esnasında durumu Hakkında

  TLSold
 • Yeni İnci Mecmuası, 15 gündebir Cumartesi Günleri Çıkar, 3 Adet, Dansöz Nana, Nana Aşk güzel Bacaklar, Bir Saniyede Başlayan Aşk. İnci Birol Alaturka Müziğe Başlıyor. S.[edat] Simavi'nin Mecmuacılığı Haberli

  Lot No: 238

  Lot: 238

  Yeni İnci Mecmuası, 15 gündebir Cumartesi Günleri Çıkar, 3 Adet, Dansöz Nana, Nana Aşk güzel Bacaklar, Bir Saniyede Başlayan Aşk. İnci Birol Alaturka Müziğe Başlıyor. S.[edat] Simavi'nin Mecmuacılığı Haberli

  TLSold
 • Peri Haftalık Magazin, 19 Nisan 1962, Zeki Müren Meselesi, Yıldızlara Tuzak Kuran Kızlar, Gina Lolobrigida Türk Erkeklerini Merak Ediyor

  Lot No: 239

  Lot: 239

  Peri Haftalık Magazin, 19 Nisan 1962, Zeki Müren Meselesi, Yıldızlara Tuzak Kuran Kızlar, Gina Lolobrigida Türk Erkeklerini Merak Ediyor

  TLSold
 • Erotika, Meşhur Playboy Takvimi, 1989 Tarihli, 6 Sayfalık duvar Takvimi,-23 x 14 cm.

  Lot No: 240

  Lot: 240

  Erotika, Meşhur Playboy Takvimi, 1989 Tarihli, 6 Sayfalık duvar Takvimi,-23 x 14 cm.

  TLSold
 • Osmanlı, Hanedan, Prens Celaleddin Bey Mahdumu Ziyaeddin Efendi Arnavuköy Sahilinde Bir Mülkünün Satışı Konusunda, Hicaz Demiryolu Fiskal Pullu

  Lot No: 241

  Lot: 241

  Osmanlı, Hanedan, Prens Celaleddin Bey Mahdumu Ziyaeddin Efendi Arnavuköy Sahilinde Bir Mülkünün Satışı Konusunda, Hicaz Demiryolu Fiskal Pullu

  TLSold
 • Sotheby's Arts of The Islamic World, Londra Baskısı, 2014, 163 s. Çok Özel Bir Katalog

  Lot No: 242

  Lot: 242

  Sotheby's Arts of The Islamic World, Londra Baskısı, 2014, 163 s. Çok Özel Bir Katalog

  TLSold
 • Osmanlıca Karadeniz Sahili, Sinop, 1331 - 1915, yorgun-50 x 60 cm.

  Lot No: 243

  Lot: 243

  Osmanlıca Karadeniz Sahili, Sinop, 1331 - 1915, yorgun-50 x 60 cm.

  TLSold
 • Büyük Taarruz Esnasında Mustafa Kemal Atatürk, 3 Boyutlu Janjanlı Kalpaklı Görseli, Arkası Cumhuriyetin 50. Yıl Hatırası İbareli-26 x 34 cm.

  Lot No: 244

  Lot: 244

  Büyük Taarruz Esnasında Mustafa Kemal Atatürk, 3 Boyutlu Janjanlı Kalpaklı Görseli, Arkası Cumhuriyetin 50. Yıl Hatırası İbareli-26 x 34 cm.

  TLSold
 • Siyasi Tarih, Süleyman Demirel İstanbul Okmeydanı'nda Meşhur Şapkası ile Halkı Selamlarken-18 x 24 cm.

  Lot No: 245

  Lot: 245

  Siyasi Tarih, Süleyman Demirel İstanbul Okmeydanı'nda Meşhur Şapkası ile Halkı Selamlarken-18 x 24 cm.

  TLSold
 • Siyasi Tarih, Celal Bayar'ın Amerika Ziyareti Sonrası Ankara'da İstanbul'da ve Halkı Selamlarken, Celal Bayar Bu Sabah Ankara'da, Ankara Tarihi Bir Gün Yaşadı, Bayar'a Yapılan Coşkulu Karşılama Töreni, 3 Adet Zafer Gazetesi 1954 Tarihli, 10-11-12 Mart Tarihli

  Lot No: 246

  Lot: 246

  Siyasi Tarih, Celal Bayar'ın Amerika Ziyareti Sonrası Ankara'da İstanbul'da ve Halkı Selamlarken, Celal Bayar Bu Sabah Ankara'da, Ankara Tarihi Bir Gün Yaşadı, Bayar'a Yapılan Coşkulu Karşılama Töreni, 3 Adet Zafer Gazetesi 1954 Tarihli, 10-11-12 Mart Tarihli

  TLSold
 • Siyasi Tarih, Tahsin Demiray Terekesinden, Kendi El Yazısıyla, Türkiye Yayınevi Sahibi, Türkiye Köylü Partisi Kurucularından Genel Başkanı iken, Türkiye Köylü Partisi Merkez Temsilciler Meclisinin 2. İçtimasına Ait Zabıtlar. Daktilo ve 50 sayfanın Üzerinde Osmanlıca Notlar

  Lot No: 247

  Lot: 247

  Siyasi Tarih, Tahsin Demiray Terekesinden, Kendi El Yazısıyla, Türkiye Yayınevi Sahibi, Türkiye Köylü Partisi Kurucularından Genel Başkanı iken, Türkiye Köylü Partisi Merkez Temsilciler Meclisinin 2. İçtimasına Ait Zabıtlar. Daktilo ve 50 sayfanın Üzerinde Osmanlıca Notlar

  TLSold
 • Markopaşa, Haftalık Siyasi Mizah Gazetesi, Yıl 1, Sayı 4, Sahibi ve Fiilen İdare Eden Sabahattin Ali, Çizimler Mustafa Mim Uykusuz, 22 sayı çıkmıştır, Türk basın tarihinin en çok tirajlı yayınları arasındadır.

  Lot No: 248

  Lot: 248

  Markopaşa, Haftalık Siyasi Mizah Gazetesi, Yıl 1, Sayı 4, Sahibi ve Fiilen İdare Eden Sabahattin Ali, Çizimler Mustafa Mim Uykusuz, 22 sayı çıkmıştır, Türk basın tarihinin en çok tirajlı yayınları arasındadır.

  TLSold
 • Holivut sinema Mecmuası, Kapak Mary Glory, arka Kapak Marjori King Görselli, Sene 1, Sayı 11, 1931 Tarihli. Hassan Müstahzarat Fabrikası, Hasan Kolonyası Reklamlı, Foto Süreyya Reklamlı, 16 s.

  Lot No: 249

  Lot: 249

  Holivut sinema Mecmuası, Kapak Mary Glory, arka Kapak Marjori King Görselli, Sene 1, Sayı 11, 1931 Tarihli. Hassan Müstahzarat Fabrikası, Hasan Kolonyası Reklamlı, Foto Süreyya Reklamlı, 16 s.

  TLSold
 • Çok Miktarda 80li 90lı Yılları Defile Fotoğrafları, Kontak Baskı ve Negatifler Lotu, Nokta Dergisi Terekesinden

  Lot No: 250

  Lot: 250

  Çok Miktarda 80li 90lı Yılları Defile Fotoğrafları, Kontak Baskı ve Negatifler Lotu, Nokta Dergisi Terekesinden

  TLSold
 • Cumhuriyet Kadın moda Tarihi, Beyoğlu İstiklal Caddesi No 383-389-391 de Bulunan Kadın Çantası Elbisesi Satan güzeliş Mağazasının Ambalaj Koruma Kağıdı, Örgü İpleri Görselli

  Lot No: 251

  Lot: 251

  Cumhuriyet Kadın moda Tarihi, Beyoğlu İstiklal Caddesi No 383-389-391 de Bulunan Kadın Çantası Elbisesi Satan güzeliş Mağazasının Ambalaj Koruma Kağıdı, Örgü İpleri Görselli

  TLSold
 • Cumhuriyet Kadın moda Tarihi, Yavuz Konfeksiyon Etek - Elbise - Bluz ve Pantolonları Mağazamızda Satılmaktadır. Kartonet-35 x 26 cm.

  Lot No: 252

  Lot: 252

  Cumhuriyet Kadın moda Tarihi, Yavuz Konfeksiyon Etek - Elbise - Bluz ve Pantolonları Mağazamızda Satılmaktadır. Kartonet-35 x 26 cm.

  TLSold
 • Türk Resim Tarihi, Muzaffer Akyol, Bitik Zamanların Yelkovanı, Kitap Zafer Akyol'da Hocası Şadan Bezeyiş'e İmzalı İthaflı. 1996, Hafif yorgun-33 x 24 cm.

  Lot No: 253

  Lot: 253

  Türk Resim Tarihi, Muzaffer Akyol, Bitik Zamanların Yelkovanı, Kitap Zafer Akyol'da Hocası Şadan Bezeyiş'e İmzalı İthaflı. 1996, Hafif yorgun-33 x 24 cm.

  TLSold
 • Türk siyasi Tarihi, CHP 4. Büyük Kurultayı Bugün Toplandı, CHP'nin Kurucusu ve Genel Başkanı Mustafa Kemal Paşa İsmet Paşa Recep Peker Fotoğrafları, Ankara Baskısı Çığır Mecmuası, Sayı 29-30 1935 Tarihli, 18 s.-Ankara Birası Rakipsiz Bira Oldu, Herkes Ankara Birası İçiyor. İhap Hulusu Çizimi Türkiye ziraat Bankası, Para Biriktiren Rahat Eder, ve Türkiye İş Bankası Kumbarası Reklamlı

  Lot No: 254

  Lot: 254

  Türk siyasi Tarihi, CHP 4. Büyük Kurultayı Bugün Toplandı, CHP'nin Kurucusu ve Genel Başkanı Mustafa Kemal Paşa İsmet Paşa Recep Peker Fotoğrafları, Ankara Baskısı Çığır Mecmuası, Sayı 29-30 1935 Tarihli, 18 s.-Ankara Birası Rakipsiz Bira Oldu, Herkes Ankara Birası İçiyor. İhap Hulusu Çizimi Türkiye ziraat Bankası, Para Biriktiren Rahat Eder, ve Türkiye İş Bankası Kumbarası Reklamlı

  TLSold
 • Türk Gastronomi Meşrubat Tarihi, Ankara Baskısı Çığır Mecmuası, Sayı 24 1934 Tarihli, 18 s.-Sabırsızlıkla Beklediğiniz Ankara Birası Çıkmıştır. Ankara Birası Avrupa Bira İmalat derecesindedir. Ankara Birasını Yalnız Bira Sevenler Değil Herkes İçiyor. Hakiki Bira Lezzetine Ancak Ankara Birasında Bulabilirsiniz. Ankara Orman Çiftliği Ankara Birası Reklamlı, ihap Hulusi Tam Sayfa Ziraat Bankası Para Biriktiren Rahat Eder Reklamlı, Türkiye İŞ Bankası Kumbara Başlı Başına Bir Servettir Reklamlı ve Bursa Süt Tozu Fabrikası Reklamlı

  Lot No: 255

  Lot: 255

  Türk Gastronomi Meşrubat Tarihi, Ankara Baskısı Çığır Mecmuası, Sayı 24 1934 Tarihli, 18 s.-Sabırsızlıkla Beklediğiniz Ankara Birası Çıkmıştır. Ankara Birası Avrupa Bira İmalat derecesindedir. Ankara Birasını Yalnız Bira Sevenler Değil Herkes İçiyor. Hakiki Bira Lezzetine Ancak Ankara Birasında Bulabilirsiniz. Ankara Orman Çiftliği Ankara Birası Reklamlı, ihap Hulusi Tam Sayfa Ziraat Bankası Para Biriktiren Rahat Eder Reklamlı, Türkiye İŞ Bankası Kumbara Başlı Başına Bir Servettir Reklamlı ve Bursa Süt Tozu Fabrikası Reklamlı

  TLSold
 • Ankara Maliye Vekaleti Binası ve Bahçesi

  Lot No: 256

  Lot: 256

  Ankara Maliye Vekaleti Binası ve Bahçesi

  TLSold
 • Ankara Yenişehir Manzarası

  Lot No: 257

  Lot: 257

  Ankara Yenişehir Manzarası

  TLSold
 • Balıkesir Umumi Görünüm, 1936 Tarihli-M.F.Tümer

  Lot No: 258

  Lot: 258

  Balıkesir Umumi Görünüm, 1936 Tarihli-M.F.Tümer

  TLSold
 • Bursa Ulu Camii

  Lot No: 259

  Lot: 259

  Bursa Ulu Camii

  TLSold
 • Bursa Uludağ

  Lot No: 260

  Lot: 260

  Bursa Uludağ

  TLSold
 • Akşehir Genel Görünüm

  Lot No: 261

  Lot: 261

  Akşehir Genel Görünüm

  TLSold
 • Tabelalı dükkanlar ve Bir Bina Kapısında Poz Veren Ahali

  Lot No: 262

  Lot: 262

  Tabelalı dükkanlar ve Bir Bina Kapısında Poz Veren Ahali

  TLSold
 • Ankara Yenişehir Manzarası

  Lot No: 263

  Lot: 263

  Ankara Yenişehir Manzarası

  TLSold
 • Ankara Yenişehir Manzarası

  Lot No: 264

  Lot: 264

  Ankara Yenişehir Manzarası

  TLSold
 • Bursa Ulu Camii ve Civarı

  Lot No: 265

  Lot: 265

  Bursa Ulu Camii ve Civarı

  TLSold
 • Erzurum Orduevi Binası, 1940 Tarihli

  Lot No: 266

  Lot: 266

  Erzurum Orduevi Binası, 1940 Tarihli

  TLSold
 • Bursa Yeşil Camii ve Çevresi

  Lot No: 267

  Lot: 267

  Bursa Yeşil Camii ve Çevresi

  TLSold
 • Erzincan Ziraat Bankası

  Lot No: 268

  Lot: 268

  Erzincan Ziraat Bankası

  TLSold
 • Erzincan Orta Okulu

  Lot No: 269

  Lot: 269

  Erzincan Orta Okulu

  TLSold
 • Erzincan Kemah'tan Bir Görünüm

  Lot No: 270

  Lot: 270

  Erzincan Kemah'tan Bir Görünüm

  TLSold
 • Erzurum Kalesi ve Kaledibi Mahallesi, 1940 Tarihli

  Lot No: 271

  Lot: 271

  Erzurum Kalesi ve Kaledibi Mahallesi, 1940 Tarihli

  TLSold
 • Erzincan Kemah'tan Bir Görünüm

  Lot No: 272

  Lot: 272

  Erzincan Kemah'tan Bir Görünüm

  TLSold
 • Sivas Gök Medrese

  Lot No: 273

  Lot: 273

  Sivas Gök Medrese

  TLSold
 • cumhuriyet Dönemi, Pazaryerinde Kurbanlık Kesimi

  Lot No: 274

  Lot: 274

  cumhuriyet Dönemi, Pazaryerinde Kurbanlık Kesimi

  TLSold
 • Meslek Kütük Kesimi ve Sosyal Yaşam, Karadeniz Bölgesinde Bir İlçe Olabilir.

  Lot No: 275

  Lot: 275

  Meslek Kütük Kesimi ve Sosyal Yaşam, Karadeniz Bölgesinde Bir İlçe Olabilir.

  TLSold
 • Akşehir Genel Görünüm

  Lot No: 276

  Lot: 276

  Akşehir Genel Görünüm

  TLSold
 • Selçuklu Asarı, Akşehir Taş Medrese

  Lot No: 277

  Lot: 277

  Selçuklu Asarı, Akşehir Taş Medrese

  TLSold
 • Akşehir Genel Görünüm, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  Lot No: 278

  Lot: 278

  Akşehir Genel Görünüm, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  TLSold
 • Akşehir Nasreddin Hoca Türbesi Görünüm, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  Lot No: 279

  Lot: 279

  Akşehir Nasreddin Hoca Türbesi Görünüm, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  TLSold
 • Akşehir'den Bir Görünüm, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  Lot No: 280

  Lot: 280

  Akşehir'den Bir Görünüm, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  TLSold
 • Akşehir'de Bir Bulvarda Poz Veren Tip, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  Lot No: 281

  Lot: 281

  Akşehir'de Bir Bulvarda Poz Veren Tip, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  TLSold
 • Akşehir Nasreddin Hoca türbesi İç Görünümü, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  Lot No: 282

  Lot: 282

  Akşehir Nasreddin Hoca türbesi İç Görünümü, Akşehir Yavuz Fotoğrafhanesi Kaşeli

  TLSold
 • Tire Genel Görünüm, 1935 Tarihli

  Lot No: 283

  Lot: 283

  Tire Genel Görünüm, 1935 Tarihli

  TLSold
 • Ankara Gazi Heykeli, ve Halkevi Binası

  Lot No: 284

  Lot: 284

  Ankara Gazi Heykeli, ve Halkevi Binası

  TLSold
 • Ankara Çubuk Barajı

  Lot No: 285

  Lot: 285

  Ankara Çubuk Barajı

  TLSold
 • Bursa Osmangazi Türbesi

  Lot No: 286

  Lot: 286

  Bursa Osmangazi Türbesi

  TLSold
 • Anadolu'dan bir Görünüm

  Lot No: 287

  Lot: 287

  Anadolu'dan bir Görünüm

  TLSold
 • Erzincan Girlevik Şelalesi, Parçalı foto

  Lot No: 288

  Lot: 288

  Erzincan Girlevik Şelalesi, Parçalı foto

  TLSold
 • Samsun Gazi Heykeli

  Lot No: 289

  Lot: 289

  Samsun Gazi Heykeli

  TLSold
 • Bursa Muradiye Genel Görünüm

  Lot No: 290

  Lot: 290

  Bursa Muradiye Genel Görünüm

  TLSold
 • Bursa Gazi Heykeli, 1936 Tarihinde Postadan Geçmiş.

  Lot No: 291

  Lot: 291

  Bursa Gazi Heykeli, 1936 Tarihinde Postadan Geçmiş.

  TLSold
 • Afyon Genel Görünüm

  Lot No: 292

  Lot: 292

  Afyon Genel Görünüm

  TLSold
 • Askeri, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi, arkası Osmanlıca İthaflı, 1921 Tarihli

  Lot No: 293

  Lot: 293

  Askeri, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi, arkası Osmanlıca İthaflı, 1921 Tarihli

  TLSold
 • Askeri, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi Kışla ve Avlusu Görünümü, Arkası Osmanlıca İthaflı, 1929 Tarihli

  Lot No: 294

  Lot: 294

  Askeri, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi Kışla ve Avlusu Görünümü, Arkası Osmanlıca İthaflı, 1929 Tarihli

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Afyonkarahisar Lisesi, Arkası İsmail Hakkı Kaşeli

  Lot No: 295

  Lot: 295

  Eğitim Tarihi, Afyonkarahisar Lisesi, Arkası İsmail Hakkı Kaşeli

  TLSold
 • 1935 Tarihli Balıkesir Hatırası

  Lot No: 296

  Lot: 296

  1935 Tarihli Balıkesir Hatırası

  TLSold
 • 1937 Tarihli Kahramanmaraş Görünümü

  Lot No: 297

  Lot: 297

  1937 Tarihli Kahramanmaraş Görünümü

  TLSold
 • Milli Mücadele Döneminde Propaganda Amacı ile Basılan Osmanlıca Türkiye Cumhuriyeti Haritası

  Lot No: 298

  Lot: 298

  Milli Mücadele Döneminde Propaganda Amacı ile Basılan Osmanlıca Türkiye Cumhuriyeti Haritası

  TLSold
 • Bandırma Sahili ve İskelesi 4'lü Panoramik Görünümü. 1935 Tarihli, Kat Yerleri Kopuktur.

  Lot No: 299

  Lot: 299

  Bandırma Sahili ve İskelesi 4'lü Panoramik Görünümü. 1935 Tarihli, Kat Yerleri Kopuktur.

  TLSold
 • Askeri Kışla Hatırası Kamp binası, 1935 Tarihli-9 x 12 cm.

  Lot No: 300

  Lot: 300

  Askeri Kışla Hatırası Kamp binası, 1935 Tarihli-9 x 12 cm.

  TLSold
 • 1928 Tarihli Arkası Osmanlıca Yazılı Türk Askeri Talebelerinin Pozu, Arkası M. Hilmi İmzalı

  Lot No: 301

  Lot: 301

  1928 Tarihli Arkası Osmanlıca Yazılı Türk Askeri Talebelerinin Pozu, Arkası M. Hilmi İmzalı

  TLSold
 • Türk Askerlerinin ve Komutanların Birlikte Çektikleri Pozları

  Lot No: 302

  Lot: 302

  Türk Askerlerinin ve Komutanların Birlikte Çektikleri Pozları

  TLSold
 • 1931 Tarihli Türk Askerlerinin Kamp Hatırası, Arkada Kışla Çadırın Önünde 6. Kısmın Hatırası

  Lot No: 303

  Lot: 303

  1931 Tarihli Türk Askerlerinin Kamp Hatırası, Arkada Kışla Çadırın Önünde 6. Kısmın Hatırası

  TLSold
 • Akşehir 1939 Tarihli, Alayca Yapılan Yürüyüş Sonrası Dinlenme ve Yemek Molası

  Lot No: 304

  Lot: 304

  Akşehir 1939 Tarihli, Alayca Yapılan Yürüyüş Sonrası Dinlenme ve Yemek Molası

  TLSold
 • Diplomalarını Alıp Yemin Eden Türk Askerleri Sinema Salonu Merdivenlerinde Kılıçları ve Tören Kıyafetleri ile Poz Verirken, 1932

  Lot No: 305

  Lot: 305

  Diplomalarını Alıp Yemin Eden Türk Askerleri Sinema Salonu Merdivenlerinde Kılıçları ve Tören Kıyafetleri ile Poz Verirken, 1932

  TLSold
 • Sepya, Kuleli askeri Lisesi Hatırası, Askeri Talebelerin Hatıra Pozu, 1930 Tarihli, Arkası Osmanlıca İthaflı

  Lot No: 306

  Lot: 306

  Sepya, Kuleli askeri Lisesi Hatırası, Askeri Talebelerin Hatıra Pozu, 1930 Tarihli, Arkası Osmanlıca İthaflı

  TLSold
 • Akşehir Yavuz ata Fotoğrafhanesi Damgalı, 1934 Tarihli, Kılıçlı Tören Kıyafetli Türk Subaylarının Hatıra Pozu

  Lot No: 307

  Lot: 307

  Akşehir Yavuz ata Fotoğrafhanesi Damgalı, 1934 Tarihli, Kılıçlı Tören Kıyafetli Türk Subaylarının Hatıra Pozu

  TLSold
 • Akşehir 10. Alay 9. Bölük Askerlerinin Hatıra Pozu, 1934 Tarihli

  Lot No: 308

  Lot: 308

  Akşehir 10. Alay 9. Bölük Askerlerinin Hatıra Pozu, 1934 Tarihli

  TLSold
 • Matbu İmzalı Türk Subayı

  Lot No: 309

  Lot: 309

  Matbu İmzalı Türk Subayı

  TLSold
 • 1935 Tarihli Kışla İçerisinde Çekilen Hatıra Pozu, Önden İthaflı

  Lot No: 310

  Lot: 310

  1935 Tarihli Kışla İçerisinde Çekilen Hatıra Pozu, Önden İthaflı

  TLSold
 • Akşehir'de 6 Eylül 1934 Günü Kışlada Denetleme Yapılması Esnasında Çekilen Hatıra Foto

  Lot No: 311

  Lot: 311

  Akşehir'de 6 Eylül 1934 Günü Kışlada Denetleme Yapılması Esnasında Çekilen Hatıra Foto

  TLSold
 • Tören Kılıçlı ve Tören Kıyafetli Madalyaları ile Poz Veren Türk Askerleri

  Lot No: 312

  Lot: 312

  Tören Kılıçlı ve Tören Kıyafetli Madalyaları ile Poz Veren Türk Askerleri

  TLSold
 • İstanbul Divanyolu turan Fotoğrafhanesi Poz Veren Askeri Talebeler

  Lot No: 313

  Lot: 313

  İstanbul Divanyolu turan Fotoğrafhanesi Poz Veren Askeri Talebeler

  TLSold
 • 8 Şubat 1935 Tarihli Akşehirden Hareketten Evvel Akşehir Halkı ve Alay Zabitanından bir Kısım

  Lot No: 314

  Lot: 314

  8 Şubat 1935 Tarihli Akşehirden Hareketten Evvel Akşehir Halkı ve Alay Zabitanından bir Kısım

  TLSold
 • Türk Askerleri Hatıra Pozu, Ön ve Arka Yüzü İthaflı, 1928 Tarihli

  Lot No: 315

  Lot: 315

  Türk Askerleri Hatıra Pozu, Ön ve Arka Yüzü İthaflı, 1928 Tarihli

  TLSold
 • Kışla İçerisinde Türk Askerleri ve Türk subayının Hatırası

  Lot No: 316

  Lot: 316

  Kışla İçerisinde Türk Askerleri ve Türk subayının Hatırası

  TLSold
 • 26 Mart 1939 Tarihli Türk Askerleri Hatıra Pozu

  Lot No: 317

  Lot: 317

  26 Mart 1939 Tarihli Türk Askerleri Hatıra Pozu

  TLSold
 • Askeri, İstanbul Turan Fotoğrafhanesi, 774 Yaka numaralı Askeri Talebe ve Arkası Hatıra Pozu Verirken

  Lot No: 318

  Lot: 318

  Askeri, İstanbul Turan Fotoğrafhanesi, 774 Yaka numaralı Askeri Talebe ve Arkası Hatıra Pozu Verirken

  TLSold
 • 1929 Tarihli Arkası Osmanlıca Yazılı foto, Tüfekleri ile Poz Veren Türk Askerleri

  Lot No: 319

  Lot: 319

  1929 Tarihli Arkası Osmanlıca Yazılı foto, Tüfekleri ile Poz Veren Türk Askerleri

  TLSold
 • Tekmil Alay Zabitaniyle Şeker Bayramı Hatıra Pozu, Kış Manzarası

  Lot No: 320

  Lot: 320

  Tekmil Alay Zabitaniyle Şeker Bayramı Hatıra Pozu, Kış Manzarası

  TLSold
 • Ayvalık 18 Mart 1935 Tarihli Bayramın 3. gün Hatırası

  Lot No: 321

  Lot: 321

  Ayvalık 18 Mart 1935 Tarihli Bayramın 3. gün Hatırası

  TLSold
 • Ankara 1937 Kamp Dönüşü İstasyonda Dinlenen Türk subayları, Arkası İmzalı

  Lot No: 322

  Lot: 322

  Ankara 1937 Kamp Dönüşü İstasyonda Dinlenen Türk subayları, Arkası İmzalı

  TLSold
 • 28 Şubat 1928 Tarihli Trenden İnip Poz Veren Türk Askerleri Hatırası, Kış Manzarası

  Lot No: 323

  Lot: 323

  28 Şubat 1928 Tarihli Trenden İnip Poz Veren Türk Askerleri Hatırası, Kış Manzarası

  TLSold
 • 1933 Tarihli Foto Rekor K aşeli Tören Kıyafetli ve Kılıcı ile Poz Veren Türk Subayı

  Lot No: 324

  Lot: 324

  1933 Tarihli Foto Rekor K aşeli Tören Kıyafetli ve Kılıcı ile Poz Veren Türk Subayı

  TLSold
 • 1930'lu Yıllar, foto Rekor Kaşeli, Türk Subayları

  Lot No: 325

  Lot: 325

  1930'lu Yıllar, foto Rekor Kaşeli, Türk Subayları

  TLSold
 • 1930 Tarihli Turan Fotoğrafhanesi Kaşeli, Yaver Şeritli Türk askeri Talebeleri

  Lot No: 326

  Lot: 326

  1930 Tarihli Turan Fotoğrafhanesi Kaşeli, Yaver Şeritli Türk askeri Talebeleri

  TLSold
 • 1931 Tarihli, 2/584-781-657 Yaka numaralı Askeri Talebelerin Hatıra Pozu

  Lot No: 327

  Lot: 327

  1931 Tarihli, 2/584-781-657 Yaka numaralı Askeri Talebelerin Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1934 Tarihli Akşehir'de Türk Askerlerinin Dinlenme Yemek Hatırası

  Lot No: 328

  Lot: 328

  1934 Tarihli Akşehir'de Türk Askerlerinin Dinlenme Yemek Hatırası

  TLSold
 • 1934 Tarihli Akşehir 9. Bölük Askerlerinin Sivillerle Hatıra Pozu

  Lot No: 329

  Lot: 329

  1934 Tarihli Akşehir 9. Bölük Askerlerinin Sivillerle Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1932 Tarihli Tabur Kumandanı Fazıl ve Muavin Hüsnü Beyle Birlikte Çekilen Hatıra Pozu

  Lot No: 330

  Lot: 330

  1932 Tarihli Tabur Kumandanı Fazıl ve Muavin Hüsnü Beyle Birlikte Çekilen Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1931 Tarihli Turan Fotoğrafhanesi Kaşeli, 577 Yaka Numaralı Askeri Talebe Hatıra Pozu

  Lot No: 331

  Lot: 331

  1931 Tarihli Turan Fotoğrafhanesi Kaşeli, 577 Yaka Numaralı Askeri Talebe Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1933 Tarihli, Eldivenli, Kılıçlı, Tören Kıyafeti ile Türk Askeri Talebesinin Çektirdiği Hatıra Pozu

  Lot No: 332

  Lot: 332

  1933 Tarihli, Eldivenli, Kılıçlı, Tören Kıyafeti ile Türk Askeri Talebesinin Çektirdiği Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1933 Tarihli, Foto Alman, Eldivenleri ile Poz Veren Türk Subayı, Ayrılık Hatırası

  Lot No: 333

  Lot: 333

  1933 Tarihli, Foto Alman, Eldivenleri ile Poz Veren Türk Subayı, Ayrılık Hatırası

  TLSold
 • Karaman 1933 Hatırası, 9. Bölük Efradıyla Karaman Efradının Hatıra Pozu

  Lot No: 334

  Lot: 334

  Karaman 1933 Hatırası, 9. Bölük Efradıyla Karaman Efradının Hatıra Pozu

  TLSold
 • Türk Fotoğrafhanesi, 1936 Tarihli Hatıra Pozu

  Lot No: 335

  Lot: 335

  Türk Fotoğrafhanesi, 1936 Tarihli Hatıra Pozu

  TLSold
 • Bursa Çekirge askeri Hastanesi Havuzu Önünde Çekilen Hatıra Pozu, 11 Ekim 1936

  Lot No: 336

  Lot: 336

  Bursa Çekirge askeri Hastanesi Havuzu Önünde Çekilen Hatıra Pozu, 11 Ekim 1936

  TLSold
 • 1931 Tarihli 774 ve 781 Yaka Numaralı Türk Askeri Talebelerinin Hatıra Pozu

  Lot No: 337

  Lot: 337

  1931 Tarihli 774 ve 781 Yaka Numaralı Türk Askeri Talebelerinin Hatıra Pozu

  TLSold
 • 2. Bölük 1938 Yazılı Tabelalı Bina Önünde Kameraya Poz Verenler

  Lot No: 338

  Lot: 338

  2. Bölük 1938 Yazılı Tabelalı Bina Önünde Kameraya Poz Verenler

  TLSold
 • İzmit'in Kurtuluş Hatırası Münasebeti ile Törenleri İzleyecek Askeri Efrad

  Lot No: 339

  Lot: 339

  İzmit'in Kurtuluş Hatırası Münasebeti ile Törenleri İzleyecek Askeri Efrad

  TLSold
 • 1934 Tarihinde Akşehir'de Türk Askerleri Tarafından Çektirilen Hatıra Pozu

  Lot No: 340

  Lot: 340

  1934 Tarihinde Akşehir'de Türk Askerleri Tarafından Çektirilen Hatıra Pozu

  TLSold
 • Akşehir, Ramazan Ayı Hatırası, Köpekle Çektirilen Bir Poz

  Lot No: 341

  Lot: 341

  Akşehir, Ramazan Ayı Hatırası, Köpekle Çektirilen Bir Poz

  TLSold
 • Akşehir İdman Yurdu Maçında Sporcu ile Türk Askerlerinin Çektirdiği Hatıra Pozu

  Lot No: 342

  Lot: 342

  Akşehir İdman Yurdu Maçında Sporcu ile Türk Askerlerinin Çektirdiği Hatıra Pozu

  TLSold
 • 23 Eylül 1934 Akşehir'de 10. Alay 9. bölük Fırka Ziyafetinde

  Lot No: 343

  Lot: 343

  23 Eylül 1934 Akşehir'de 10. Alay 9. bölük Fırka Ziyafetinde

  TLSold
 • 7 Eylül 1934 Günü Akşehir10. Alay 9. Bölük Teftişi İçin gelen. Şevki Bey Şerefine Düzenlenen Bir Kır ziyafeti Hatıra Pozu

  Lot No: 344

  Lot: 344

  7 Eylül 1934 Günü Akşehir10. Alay 9. Bölük Teftişi İçin gelen. Şevki Bey Şerefine Düzenlenen Bir Kır ziyafeti Hatıra Pozu

  TLSold
 • 15 Ağustos 1934 Tarihli Akşehir 10 Alay 9. Bölük Hatıra Pozu

  Lot No: 345

  Lot: 345

  15 Ağustos 1934 Tarihli Akşehir 10 Alay 9. Bölük Hatıra Pozu

  TLSold
 • Maraş Cumhuriyet Bayramı Hatırası, 1939 Tarihli

  Lot No: 346

  Lot: 346

  Maraş Cumhuriyet Bayramı Hatırası, 1939 Tarihli

  TLSold
 • Türk subayı ve Yaveri Atı ile Poz Verirken

  Lot No: 347

  Lot: 347

  Türk subayı ve Yaveri Atı ile Poz Verirken

  TLSold
 • Kars Hatırası 1949 Tarihli aile Pozu

  Lot No: 348

  Lot: 348

  Kars Hatırası 1949 Tarihli aile Pozu

  TLSold
 • Türk Askeri Kostümlü Hatıra Pozu

  Lot No: 349

  Lot: 349

  Türk Askeri Kostümlü Hatıra Pozu

  TLSold
 • Askerlik Hatırası, Sivile Eşlik Eden Zabit ve Türk Askerleri

  Lot No: 350

  Lot: 350

  Askerlik Hatırası, Sivile Eşlik Eden Zabit ve Türk Askerleri

  TLSold
 • Kars 1941 Tarihli, Eldivenleri ile Poz Veren Türk Subayı Hatıra Pozu

  Lot No: 351

  Lot: 351

  Kars 1941 Tarihli, Eldivenleri ile Poz Veren Türk Subayı Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1940 Yılı Hatırası, Kars'ta Asteğmen Hatırası, Arkası İthaflı

  Lot No: 352

  Lot: 352

  1940 Yılı Hatırası, Kars'ta Asteğmen Hatırası, Arkası İthaflı

  TLSold
 • 1940 yılı İthaflı Öncen İmzalı Türk subayı Foto

  Lot No: 353

  Lot: 353

  1940 yılı İthaflı Öncen İmzalı Türk subayı Foto

  TLSold
 • 1941 Yılı Hatıra Pozu, Üsteğmenime Hatıram İbaresi ile İthaflı, 4471 numaralı Foto

  Lot No: 354

  Lot: 354

  1941 Yılı Hatıra Pozu, Üsteğmenime Hatıram İbaresi ile İthaflı, 4471 numaralı Foto

  TLSold
 • Poz Veren Türk Subayı

  Lot No: 355

  Lot: 355

  Poz Veren Türk Subayı

  TLSold
 • 1941 Tarihli, Önden İthaflı ve İmzalı Türk Subayı

  Lot No: 356

  Lot: 356

  1941 Tarihli, Önden İthaflı ve İmzalı Türk Subayı

  TLSold
 • 1939 Tarihli, Önden İthaflı ve İmzalı Türk Subayı

  Lot No: 357

  Lot: 357

  1939 Tarihli, Önden İthaflı ve İmzalı Türk Subayı

  TLSold
 • 1935 Tatbikat Günü Yüzbaşı Reşit ile Hatıra Pozu

  Lot No: 358

  Lot: 358

  1935 Tatbikat Günü Yüzbaşı Reşit ile Hatıra Pozu

  TLSold
 • Turan Fotoğrafhanesi, Önden İthaflı 1090 Yaka Numaralı Askeri Lise Talebesi Hatırası

  Lot No: 359

  Lot: 359

  Turan Fotoğrafhanesi, Önden İthaflı 1090 Yaka Numaralı Askeri Lise Talebesi Hatırası

  TLSold
 • Arkası Osmanlıca Yazılı 1981 Tarihli Türk Subayları Hatıra Pozu

  Lot No: 360

  Lot: 360

  Arkası Osmanlıca Yazılı 1981 Tarihli Türk Subayları Hatıra Pozu

  TLSold
 • 1934 Tarihli 95. Alay, 3. Taburu İstasyonda Teşyi Ederken

  Lot No: 361

  Lot: 361

  1934 Tarihli 95. Alay, 3. Taburu İstasyonda Teşyi Ederken

  TLSold
 • Akşehir 1934 Fırka Ziyaretinden Sonra Poz Çektiren Bir Grup

  Lot No: 362

  Lot: 362

  Akşehir 1934 Fırka Ziyaretinden Sonra Poz Çektiren Bir Grup

  TLSold
 • Akşehir Hatırası 1934 Tarihli Belediye Parkından Bir Görünüm, Poz Verenler

  Lot No: 363

  Lot: 363

  Akşehir Hatırası 1934 Tarihli Belediye Parkından Bir Görünüm, Poz Verenler

  TLSold
 • 1932 Tabye Tatbikatında Yakacık Ayazmasında Mütehassıs Höst Bey, Tercüman Yzb. Fuat ve Ahmet Beyler

  Lot No: 364

  Lot: 364

  1932 Tabye Tatbikatında Yakacık Ayazmasında Mütehassıs Höst Bey, Tercüman Yzb. Fuat ve Ahmet Beyler

  TLSold
 • 1932 Tarihli, 621 Yaka Numaralı Türk Askeri, arkası İthaflı

  Lot No: 365

  Lot: 365

  1932 Tarihli, 621 Yaka Numaralı Türk Askeri, arkası İthaflı

  TLSold
 • 1932 Tarihli, 222-408 Yaka Numaralı Türk Askeri Talebeleri, arkası İthaflı, Turan Fotoğrafhanesi Kaşeli

  Lot No: 366

  Lot: 366

  1932 Tarihli, 222-408 Yaka Numaralı Türk Askeri Talebeleri, arkası İthaflı, Turan Fotoğrafhanesi Kaşeli

  TLSold
 • Diplomalarını Alıp Yemin Eden Türk Askerleri Sinema Salonu Merdivenlerinde Kılıçları ve Tören Kıyafetleri ile Poz Verirken, 1932-Fotoğrafı Çeken Fotoğrafçının da Kare İçerisnde Yer Aldığı Değişik Bir Poz

  Lot No: 367

  Lot: 367

  Diplomalarını Alıp Yemin Eden Türk Askerleri Sinema Salonu Merdivenlerinde Kılıçları ve Tören Kıyafetleri ile Poz Verirken, 1932-Fotoğrafı Çeken Fotoğrafçının da Kare İçerisnde Yer Aldığı Değişik Bir Poz

  TLSold
 • 1934 Tarihli Yavuz Fotoğrafhanesi Hatıra Pozu, Akşehir Damgalı, Sepya foto

  Lot No: 368

  Lot: 368

  1934 Tarihli Yavuz Fotoğrafhanesi Hatıra Pozu, Akşehir Damgalı, Sepya foto

  TLSold
 • 20 Kuruş Değerinde Osmanlı Kağıt Para, 1277, Haliyle

  Lot No: 369

  Lot: 369

  20 Kuruş Değerinde Osmanlı Kağıt Para, 1277, Haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca, Asya Haritası, Katlanır, Kitaptan Çıkma-21 x 17 cm.

  Lot No: 370

  Lot: 370

  Osmanlıca, Asya Haritası, Katlanır, Kitaptan Çıkma-21 x 17 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca, İtalya Adriyatik ve Çevre Haritası, Katlanır, Kitaptan Çıkma-21 x 17 cm.

  Lot No: 371

  Lot: 371

  Osmanlıca, İtalya Adriyatik ve Çevre Haritası, Katlanır, Kitaptan Çıkma-21 x 17 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca, Almanya / Prusya ve Çevre Haritası, Katlanır, Kitaptan Çıkma-21 x 17 cm.

  Lot No: 372

  Lot: 372

  Osmanlıca, Almanya / Prusya ve Çevre Haritası, Katlanır, Kitaptan Çıkma-21 x 17 cm.

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Mekatib-i Umumiye Talebesine Mahsus Kapağı Kabartmalı, 11 Sayfa İçerir.

  Lot No: 373

  Lot: 373

  Eğitim Tarihi, Mekatib-i Umumiye Talebesine Mahsus Kapağı Kabartmalı, 11 Sayfa İçerir.

  TLSold
 • 136 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Mart 1945, 19. Yıl, Sayı 65. Eski Türk Seferlerinden İkinci Viyana seferi, Yazan: Kur.Alb. Necati Tacan, 1945, 34 s. Arka Cebinde Harita Mevcuttur.-25 x 35 cm.
30 x 21 cm.
50 x 70 cm.

  Lot No: 374

  Lot: 374

  136 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Mart 1945, 19. Yıl, Sayı 65. Eski Türk Seferlerinden İkinci Viyana seferi, Yazan: Kur.Alb. Necati Tacan, 1945, 34 s. Arka Cebinde Harita Mevcuttur.-25 x 35 cm. 30 x 21 cm. 50 x 70 cm.

  TLSold
 • 139 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Mart 1946, 20. Yıl, Sayı 68. Tarihin Eski Seferlerinden Birinci Viyana Muhasarası (Kanuni Sultan Süleyman), Yazan: Yzb. Avni Savaşkurt, 11 Kroki İçerir. 1946, 18 s.

  Lot No: 375

  Lot: 375

  139 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Mart 1946, 20. Yıl, Sayı 68. Tarihin Eski Seferlerinden Birinci Viyana Muhasarası (Kanuni Sultan Süleyman), Yazan: Yzb. Avni Savaşkurt, 11 Kroki İçerir. 1946, 18 s.

  TLSold
 • 140 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Eylül 1946, 20. Yıl, Sayı 69. Türk İstiklâl Harbinde Sakarya'dan Mudanya'ya Kadar, 1. Kısım, Yazan: Korgeneral Bâki Vandemir, 11 Kroki İçerir. 1946, 292 s.-Sırtı Yorgun

  Lot No: 376

  Lot: 376

  140 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Eylül 1946, 20. Yıl, Sayı 69. Türk İstiklâl Harbinde Sakarya'dan Mudanya'ya Kadar, 1. Kısım, Yazan: Korgeneral Bâki Vandemir, 11 Kroki İçerir. 1946, 292 s.-Sırtı Yorgun

  TLSold
 • 141 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Aralık 1946, 20. Yıl, Sayı 70. Büyük harpte Şark Cephesinde Sağ Kanad Harekatı ( Murat Van Gölü Havzasında Türk-Rus Süvarilerinin Operatif Hedefleri), Yazan: Sv.Alb.Recep Balkan 1946, 246 s.-Sırtı Yorgun

  Lot No: 377

  Lot: 377

  141 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Aralık 1946, 20. Yıl, Sayı 70. Büyük harpte Şark Cephesinde Sağ Kanad Harekatı ( Murat Van Gölü Havzasında Türk-Rus Süvarilerinin Operatif Hedefleri), Yazan: Sv.Alb.Recep Balkan 1946, 246 s.-Sırtı Yorgun

  TLSold
 • 142 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Haziran 1947, 21. Yıl, Sayı 72. Birleşik Amerika Stratejik Bombardımana İnceleme Heyeti, Özet Rapor Pasifik Savaşı, Yazan: Emk. Kur.Alb. Hilmi Oray, 1947, 50 s. + Katlanır 2 Adet Harita-33 x 53 cm.

  Lot No: 378

  Lot: 378

  142 Sayısı Askeri Mecmua, Tarih Kısmı, 1 Haziran 1947, 21. Yıl, Sayı 72. Birleşik Amerika Stratejik Bombardımana İnceleme Heyeti, Özet Rapor Pasifik Savaşı, Yazan: Emk. Kur.Alb. Hilmi Oray, 1947, 50 s. + Katlanır 2 Adet Harita-33 x 53 cm.

  TLSold
 • Hukuk Tarihi, Girit, Hanya Bidayet Mahkemesinin 452 Rakamlı ve 1 Ağustos 1891 Tarihli İlamı Mucibince Bilal Ağa ve Tahir Bey'in Matlubuna Ait 14 sayfa Rumca Yazılı ve Mühürlü ve Osmanlıca Not Tutulmuş Hüccet

  Lot No: 379

  Lot: 379

  Hukuk Tarihi, Girit, Hanya Bidayet Mahkemesinin 452 Rakamlı ve 1 Ağustos 1891 Tarihli İlamı Mucibince Bilal Ağa ve Tahir Bey'in Matlubuna Ait 14 sayfa Rumca Yazılı ve Mühürlü ve Osmanlıca Not Tutulmuş Hüccet

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Mektebin son Sınıf Talebesinin 1927 Tarihinde Yapacağı Müsamerenin Tertip Edilerek Vatan ve Millet Yararına Olduğuna dair Tahkikat Belgesi ve 1 Adet Müsamere Programı. 19 Nisan Tarihli 2 Adet Doküman-İstiklal Marşı
Reşat Nuri Bey'in 2 Adet Oyunu Piyano

  Lot No: 380

  Lot: 380

  Eğitim Tarihi, Mektebin son Sınıf Talebesinin 1927 Tarihinde Yapacağı Müsamerenin Tertip Edilerek Vatan ve Millet Yararına Olduğuna dair Tahkikat Belgesi ve 1 Adet Müsamere Programı. 19 Nisan Tarihli 2 Adet Doküman-İstiklal Marşı Reşat Nuri Bey'in 2 Adet Oyunu Piyano

  TLSold
 • 2. Abdülhamit Han, Yıldız Sarayı'nda Kutlama, Babı Ali Dairei Sadaret Teşrifat Dairesi Antetli Şehremaneti Meclis Azası Saadetli Hüseyin Zafir Bey Efendiye Gönderilmiş Yıldız Sarayında Yapılacak Bayram Kutlama Merasimine ait Davetiye, Zarf ve Evrağı İle Beraber 2 Adet

  Lot No: 381

  Lot: 381

  2. Abdülhamit Han, Yıldız Sarayı'nda Kutlama, Babı Ali Dairei Sadaret Teşrifat Dairesi Antetli Şehremaneti Meclis Azası Saadetli Hüseyin Zafir Bey Efendiye Gönderilmiş Yıldız Sarayında Yapılacak Bayram Kutlama Merasimine ait Davetiye, Zarf ve Evrağı İle Beraber 2 Adet

  TLSold
 • Osmanlıca Dönem Ülke Sınırlarını Gösterir. Bahri Şimendifer Yayan ve İstanbul'a Olan Mecmu Mesafe ve Kilometryi Gösterir Osmanlıca Dünya Haritası .-Bütün Ülkelerim Birbirine Mesafelerini ve İstanbul'a Olan Mesafelerini Gösterir.
44 x 66 cm.

  Lot No: 382

  Lot: 382

  Osmanlıca Dönem Ülke Sınırlarını Gösterir. Bahri Şimendifer Yayan ve İstanbul'a Olan Mecmu Mesafe ve Kilometryi Gösterir Osmanlıca Dünya Haritası .-Bütün Ülkelerim Birbirine Mesafelerini ve İstanbul'a Olan Mesafelerini Gösterir. 44 x 66 cm.

  TLSold
 • Musiki Tarihi, Muhtelif Makamda Tutulmuş Osmanlıca El Yazma Nota Defteri, İçerisinde Mustafa Nazif Efendi, Kemani Sarkis Bey, Hacı Sadullah Ağa, Sadeddin Kaynak Bey'e Ait Parçalar Mevcuttur. 18 s.

  Lot No: 383

  Lot: 383

  Musiki Tarihi, Muhtelif Makamda Tutulmuş Osmanlıca El Yazma Nota Defteri, İçerisinde Mustafa Nazif Efendi, Kemani Sarkis Bey, Hacı Sadullah Ağa, Sadeddin Kaynak Bey'e Ait Parçalar Mevcuttur. 18 s.

  TLSold
 • Musiki Tarihi, Muhtelif Makamda Tutulmuş Osmanlıca El Yazma Nota Defteri, İçerisinde 6 Adet Muallim İsmail Hakkı Bey, Tanburi Refik Bey, Ali Rıfat Bey, Yessari Asım Bey, Kemani Sadi Efendilere Ait Parçalar Mevcuttur. 26 d.

  Lot No: 384

  Lot: 384

  Musiki Tarihi, Muhtelif Makamda Tutulmuş Osmanlıca El Yazma Nota Defteri, İçerisinde 6 Adet Muallim İsmail Hakkı Bey, Tanburi Refik Bey, Ali Rıfat Bey, Yessari Asım Bey, Kemani Sadi Efendilere Ait Parçalar Mevcuttur. 26 d.

  TLSold
 • Osmanlıca Nota Defteri, Şamlı İskender, İçerisinde El Yazma Tanburi Osman Bey, Bimen Efendi, Udi Azmi Bey, Tanburi Mustafa Çavuş … ya Ait Parçalar Vardır. 32 s.

  Lot No: 385

  Lot: 385

  Osmanlıca Nota Defteri, Şamlı İskender, İçerisinde El Yazma Tanburi Osman Bey, Bimen Efendi, Udi Azmi Bey, Tanburi Mustafa Çavuş … ya Ait Parçalar Vardır. 32 s.

  TLSold
 • Azâb-ı Mukaddes: Neyzen Tevfik [Kolaylı], İstanbul 1340(rumi) 1924(miladi) Şems Matbaası, (1. Forma), 16 s., ÖZEGE; 1414-Haliyle

  Lot No: 386

  Lot: 386

  Azâb-ı Mukaddes: Neyzen Tevfik [Kolaylı], İstanbul 1340(rumi) 1924(miladi) Şems Matbaası, (1. Forma), 16 s., ÖZEGE; 1414-Haliyle

  TLSold
 • Filateli ve Posta Tarihi Yan Tema, Osmanlı Askeri ve Posta Tarihi, Telgraf Kaydına Mahsus Defter.-28 Mart 1337 Tarihli Askeri Birliğe Ait 31 Sayfalık Telgraf Kayıt Defteri. Telgrafların Tarihleri, Telgrafın Çekildiği Makami Telgrafın Konusu ve Telgraf Numaralarına Mübeyyin Telgraf Defteri.
Cilt Kopuktur Ancak Eksik Olmayayıp temizdir. 
32 x 21 cm.

  Lot No: 387

  Lot: 387

  Filateli ve Posta Tarihi Yan Tema, Osmanlı Askeri ve Posta Tarihi, Telgraf Kaydına Mahsus Defter.-28 Mart 1337 Tarihli Askeri Birliğe Ait 31 Sayfalık Telgraf Kayıt Defteri. Telgrafların Tarihleri, Telgrafın Çekildiği Makami Telgrafın Konusu ve Telgraf Numaralarına Mübeyyin Telgraf Defteri. Cilt Kopuktur Ancak Eksik Olmayayıp temizdir. 32 x 21 cm.

  TLSold
 • 2 adet Kutsal Topraklar Hac Rehberli , Akil Musa Bey, Mekke'de Otel Kartı

  Lot No: 388

  Lot: 388

  2 adet Kutsal Topraklar Hac Rehberli , Akil Musa Bey, Mekke'de Otel Kartı

  TLSold
 • Osmanlı Su ve Hamam Kültürü, 1 Adet Hamam Tamiratına ait, 22 Şubat 1341 Tarihli Mühürlü Doküman, Cumhuriyet Gazetesi Sahibi Garabed Şahinyan Terekesinden Muhtemelen Sivas'ta bir Hamam.

  Lot No: 389

  Lot: 389

  Osmanlı Su ve Hamam Kültürü, 1 Adet Hamam Tamiratına ait, 22 Şubat 1341 Tarihli Mühürlü Doküman, Cumhuriyet Gazetesi Sahibi Garabed Şahinyan Terekesinden Muhtemelen Sivas'ta bir Hamam.

  TLSold
 • Gastronomi ve Meşrubat Tarihi, 3 Adet Yeme İçme Konulu Fotoğraf, Bira ve Şarap İçenler

  Lot No: 390

  Lot: 390

  Gastronomi ve Meşrubat Tarihi, 3 Adet Yeme İçme Konulu Fotoğraf, Bira ve Şarap İçenler

  TLSold
 • Meşhur, Sinema Tiyatro Sanatçısı Sadri Alışık'a Gönderilmiş 4 Adet Hayran Mektubu, Antakya-İzmir … Alan Açıp Okuyacak

  Lot No: 391

  Lot: 391

  Meşhur, Sinema Tiyatro Sanatçısı Sadri Alışık'a Gönderilmiş 4 Adet Hayran Mektubu, Antakya-İzmir … Alan Açıp Okuyacak

  TLSold
 • Edirne Şehri, Tarihi Eserleri, Resmi Daire Okul Banka ve Hususi Müesseseler Yerlerini Gösterir Plan, 1/4000-84 x 102 cm.

  Lot No: 392

  Lot: 392

  Edirne Şehri, Tarihi Eserleri, Resmi Daire Okul Banka ve Hususi Müesseseler Yerlerini Gösterir Plan, 1/4000-84 x 102 cm.

  TLSold
 • Müsenne Hat Fotoğrafı, 1930'lar, Paspartu Üzerinde-17 x 13 cm.

  Lot No: 393

  Lot: 393

  Müsenne Hat Fotoğrafı, 1930'lar, Paspartu Üzerinde-17 x 13 cm.

  TLSold
 • Münif Fehim Çizimi Kadınlar Hamamı Tablosu

  Lot No: 394

  Lot: 394

  Münif Fehim Çizimi Kadınlar Hamamı Tablosu

  TLSold
 • Münif Fehim Çizimi Osmanlı Saraylarında Güzel Kadınlar, Orhan Bey ve Prenses Teodora Tablosu

  Lot No: 395

  Lot: 395

  Münif Fehim Çizimi Osmanlı Saraylarında Güzel Kadınlar, Orhan Bey ve Prenses Teodora Tablosu

  TLSold
 • Türk Hukuk Tarihi, İzdivaç, Kızıltoprak'ta Niyazi Bey Köşkünde Barka ile Muhtar Bey'in Haziranın 7Sinde Yapılacak Olan Düğünleri Davetiyesi

  Lot No: 396

  Lot: 396

  Türk Hukuk Tarihi, İzdivaç, Kızıltoprak'ta Niyazi Bey Köşkünde Barka ile Muhtar Bey'in Haziranın 7Sinde Yapılacak Olan Düğünleri Davetiyesi

  TLSold
 • Musiki, Darülelhan Külliyatı, no: 45-46-52, Eyyubi Mehmed Efendi, Hamamizade İsmail Dede, Eyyübi Mehmed Efendi.

  Lot No: 397

  Lot: 397

  Musiki, Darülelhan Külliyatı, no: 45-46-52, Eyyubi Mehmed Efendi, Hamamizade İsmail Dede, Eyyübi Mehmed Efendi.

  TLSold
 • Sigortacılık, Milli Reasürans Türk Anonim Şirketi, 31. Hesap yılı 1960 İdare Meclisi Raporu

  Lot No: 398

  Lot: 398

  Sigortacılık, Milli Reasürans Türk Anonim Şirketi, 31. Hesap yılı 1960 İdare Meclisi Raporu

  TLSold
 • Sigortacılık, Milli Reasürans Türk Anonim Şirketi, 30. Hesap yılı 1959 İdare Meclisi Raporu

  Lot No: 399

  Lot: 399

  Sigortacılık, Milli Reasürans Türk Anonim Şirketi, 30. Hesap yılı 1959 İdare Meclisi Raporu

  TLSold
 • Eğitim Tarihi, Galatasaray Lisesi Yıllığı, 1952-1953 Ders Yılı Yıllığı

  Lot No: 400

  Lot: 400

  Eğitim Tarihi, Galatasaray Lisesi Yıllığı, 1952-1953 Ders Yılı Yıllığı

  TLSold
 • Rumeli Toprakları, Bulgaristan, Trakya, İstanbul Bursa, 1920 yılı Sınır Hatları Renklendirme Harita-40 x 49 cm.

  Lot No: 401

  Lot: 401

  Rumeli Toprakları, Bulgaristan, Trakya, İstanbul Bursa, 1920 yılı Sınır Hatları Renklendirme Harita-40 x 49 cm.

  TLSold
 • Siyasi Tarih, Gazetelerde ve Kitaplarda Fotoğraf Yerine Kullanılan Çinkoğrafya Baskısı , Cumhurbaşkanı Celal Bayar Kalıbı-Mahmut Celalettin Bayar, Türk ekonomist, siyasetçi ve Cumhuriyetimizin 3. cumhurbaşkanı. 
18 x 12 cm.

  Lot No: 402

  Lot: 402

  Siyasi Tarih, Gazetelerde ve Kitaplarda Fotoğraf Yerine Kullanılan Çinkoğrafya Baskısı , Cumhurbaşkanı Celal Bayar Kalıbı-Mahmut Celalettin Bayar, Türk ekonomist, siyasetçi ve Cumhuriyetimizin 3. cumhurbaşkanı. 18 x 12 cm.

  TLSold
 • Siyasi Tarih, Gazetelerde ve Kitaplarda Fotoğraf Yerine Kullanılan Çinkoğrafya Baskısı , Başbakan Adnan Menderes Kalıbı-Ali Adnan Menderes, Türk siyasetçi. 1950-60 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı görevinde bulundu. Ayrıca, aynı tarihler arasında kurucuları arasında yer aldığı Demokrat Parti Genel Başkanlığını yürüttü.
9 x 12 cm.

  Lot No: 403

  Lot: 403

  Siyasi Tarih, Gazetelerde ve Kitaplarda Fotoğraf Yerine Kullanılan Çinkoğrafya Baskısı , Başbakan Adnan Menderes Kalıbı-Ali Adnan Menderes, Türk siyasetçi. 1950-60 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı görevinde bulundu. Ayrıca, aynı tarihler arasında kurucuları arasında yer aldığı Demokrat Parti Genel Başkanlığını yürüttü. 9 x 12 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca Kaligrafi, Misak Ketebeli Çerçeveli Hat Levha-Bir Başka Hat Ketebesinde Misak Bey'in Hamdi Efendi Talebesi Olduğu Gözükmektedir.
İki Hattatın da aynı Kişi Olduğunu Düşünmekteyiz.

Çer: 28 x 38 cm.
19 x 28 cm.

  Lot No: 404

  Lot: 404

  Osmanlıca Kaligrafi, Misak Ketebeli Çerçeveli Hat Levha-Bir Başka Hat Ketebesinde Misak Bey'in Hamdi Efendi Talebesi Olduğu Gözükmektedir. İki Hattatın da aynı Kişi Olduğunu Düşünmekteyiz. Çer: 28 x 38 cm. 19 x 28 cm.

  TLSold
 • El Yazma, Fenn-i Mevaşi, Fenni Mevaşi Dersleri. Yük Hayvanı Olarak Kullanılan ve/veya Etlerinde Sütlerinden Yararlanılan Hayvanlar Konulu. Ortalama 200 Sayfa.

  Lot No: 405

  Lot: 405

  El Yazma, Fenn-i Mevaşi, Fenni Mevaşi Dersleri. Yük Hayvanı Olarak Kullanılan ve/veya Etlerinde Sütlerinden Yararlanılan Hayvanlar Konulu. Ortalama 200 Sayfa.

  TLSold
 • Mürür Geçiş Belgesi, Osmanlıca, Rumeli Muhacirlerinden Balkan Harbinden Sonra Osmanlıya Hicret Eden Recep Oğlu Hasan'ın Balkan Muhacirlerinden Olup hususi İşleri İçin Sırbistan Tarafına Azimet İçin İzin Talebi ve Edirne Polis Müdüriyetine Tahkikat ve Seyahat İzni Hakkında Raporu. Haliyle

  Lot No: 406

  Lot: 406

  Mürür Geçiş Belgesi, Osmanlıca, Rumeli Muhacirlerinden Balkan Harbinden Sonra Osmanlıya Hicret Eden Recep Oğlu Hasan'ın Balkan Muhacirlerinden Olup hususi İşleri İçin Sırbistan Tarafına Azimet İçin İzin Talebi ve Edirne Polis Müdüriyetine Tahkikat ve Seyahat İzni Hakkında Raporu. Haliyle

  TLSold
 • Türk Ocakları Merkez Heyeti Ankara Antetli 1970 Tarihinde Osman Turan Hocanın Osmanlıca Tuttuğu Notlar ve Altında Osman Turan hocanın Latince İmzası Mevcuttur.

  Lot No: 407

  Lot: 407

  Türk Ocakları Merkez Heyeti Ankara Antetli 1970 Tarihinde Osman Turan Hocanın Osmanlıca Tuttuğu Notlar ve Altında Osman Turan hocanın Latince İmzası Mevcuttur.

  TLSold
 • Tıp Tarihi, Haydarpaşa Hastanesi antetli Haydar Paşa Hastanesi Efradından Abdullah Oğlu Ali Ulvi Bey'e Ait, Ali Ulvi Bey'in Haydarpaşa Hastanesinden Mezun Olduğu ve Mürür ve Uburu Esnasında Kendisine Yardımda Bulunması İçin Haydarpaşa Hastanesi İnzibat Zabitliğinden Verilmiş Vesika

  Lot No: 408

  Lot: 408

  Tıp Tarihi, Haydarpaşa Hastanesi antetli Haydar Paşa Hastanesi Efradından Abdullah Oğlu Ali Ulvi Bey'e Ait, Ali Ulvi Bey'in Haydarpaşa Hastanesinden Mezun Olduğu ve Mürür ve Uburu Esnasında Kendisine Yardımda Bulunması İçin Haydarpaşa Hastanesi İnzibat Zabitliğinden Verilmiş Vesika

  TLSold
 • Babı Ali Meclis-i Mahsusa antetli, Kastamonu Valisi Galip Bey ve Trabzon Valisinin Tahriratları Yazılı Zarf. (Sadece Zarf Mevcuttur)

  Lot No: 409

  Lot: 409

  Babı Ali Meclis-i Mahsusa antetli, Kastamonu Valisi Galip Bey ve Trabzon Valisinin Tahriratları Yazılı Zarf. (Sadece Zarf Mevcuttur)

  TLSold
 • Mehd-i Ulyâ-yı Saltanat Seliye İsmetli Sultan -ı Alişan Efendi Hazretlerinden Vakıf Aliyelerinin Mahbemah Harcamalarına Ait 1295 Senesi 11875 Kuruşluk Harcama Dokümanı.

  Lot No: 410

  Lot: 410

  Mehd-i Ulyâ-yı Saltanat Seliye İsmetli Sultan -ı Alişan Efendi Hazretlerinden Vakıf Aliyelerinin Mahbemah Harcamalarına Ait 1295 Senesi 11875 Kuruşluk Harcama Dokümanı.

  TLSold
 • Askeri Tarih, Seyyar Topçu 12. Alayı, 1319 Tarihli Seyyar topçu Alayında yapılan Devir Teslimde Demirbaş ve envanter Zinnet Kaydı, Mühürlü.

  Lot No: 411

  Lot: 411

  Askeri Tarih, Seyyar Topçu 12. Alayı, 1319 Tarihli Seyyar topçu Alayında yapılan Devir Teslimde Demirbaş ve envanter Zinnet Kaydı, Mühürlü.

  TLSold
 • Mübadele, Azınlıklar Tarihi, İstanbul Kent Tarihi, İstanbul Çatalca ve Silivri Kazaları Hariç , Adalar, Makriköy, Beykoz, Beyoğlu, Şile, Üsküdar Bölgelerinde Emval-ı Gayrimenkulleri Hakkında 8 Sayfalık Defter.

  Lot No: 412

  Lot: 412

  Mübadele, Azınlıklar Tarihi, İstanbul Kent Tarihi, İstanbul Çatalca ve Silivri Kazaları Hariç , Adalar, Makriköy, Beykoz, Beyoğlu, Şile, Üsküdar Bölgelerinde Emval-ı Gayrimenkulleri Hakkında 8 Sayfalık Defter.

  TLSold
 • Mübadele, Azınlıklar Tarihi, Evkaf Umumi Cenabı Alisine Gönderilmiş, Çatalca ve Bölge Mülhakatında Evkaf İdaresi Dahilinde 67 Emvalı Gayrimenkule Bulunduğu ve Şimdiye Kadar 40 Adedinin Tapusun Alındığına Dair 1 Sayfa Türkçe Olarak Evkaf Müdürlüğüne Gönderilmiş 4 Sayfa Doküman

  Lot No: 413

  Lot: 413

  Mübadele, Azınlıklar Tarihi, Evkaf Umumi Cenabı Alisine Gönderilmiş, Çatalca ve Bölge Mülhakatında Evkaf İdaresi Dahilinde 67 Emvalı Gayrimenkule Bulunduğu ve Şimdiye Kadar 40 Adedinin Tapusun Alındığına Dair 1 Sayfa Türkçe Olarak Evkaf Müdürlüğüne Gönderilmiş 4 Sayfa Doküman

  TLSold
 • Bakırköy Kent Tarihi, (Makriköy) Makriköy Kaymakamlığı Tahrirat Kalemi Makriköy Kaymakamından İmzalı Makriköy Maarif encümeni Seçilen Necmettin Bey'e Gönderilmiş Encümen Aza İçtima toplantısı Davet Belgesi

  Lot No: 414

  Lot: 414

  Bakırköy Kent Tarihi, (Makriköy) Makriköy Kaymakamlığı Tahrirat Kalemi Makriköy Kaymakamından İmzalı Makriköy Maarif encümeni Seçilen Necmettin Bey'e Gönderilmiş Encümen Aza İçtima toplantısı Davet Belgesi

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi, 2 Birincikanun 1938 Tarihli, Milli Piyango Yan Tema, İstanbul Demir Spor Kulübü Eşuya Piyangosu, Yarın Kulübün Yedikule'deki Merkezinde Çekiliyor. Ve 90 Derece Limon Çiçekleri Hasan Kolonyası, Nesrin Limon Çiçekleri Kolonyası, Hasan Losyon ve Esansları ve 1939 Yılbaşı Hava Kurumu Büyük Piyangosu Büyük İkramiyesi 500.000 Lira, Arka Yüzde Tam Sayfa " Sigarada Yenilik, İzmir Hafif Latif 25 Sigara 20 Krş. Reklamı Göze Çarpmaktadır.

  Lot No: 415

  Lot: 415

  Cumhuriyet Gazetesi, 2 Birincikanun 1938 Tarihli, Milli Piyango Yan Tema, İstanbul Demir Spor Kulübü Eşuya Piyangosu, Yarın Kulübün Yedikule'deki Merkezinde Çekiliyor. Ve 90 Derece Limon Çiçekleri Hasan Kolonyası, Nesrin Limon Çiçekleri Kolonyası, Hasan Losyon ve Esansları ve 1939 Yılbaşı Hava Kurumu Büyük Piyangosu Büyük İkramiyesi 500.000 Lira, Arka Yüzde Tam Sayfa " Sigarada Yenilik, İzmir Hafif Latif 25 Sigara 20 Krş. Reklamı Göze Çarpmaktadır.

  TLSold
 • 1937 Aygün Acentası Cumhurbaşkanı Kamal Atatürk'ün Sağlığındayken Basılan Acendalardan içi Faydalı Bilgilerle Doludur. Osmanlıca Notludur.

  Lot No: 416

  Lot: 416

  1937 Aygün Acentası Cumhurbaşkanı Kamal Atatürk'ün Sağlığındayken Basılan Acendalardan içi Faydalı Bilgilerle Doludur. Osmanlıca Notludur.

  TLSold
 • Osmanlıca Artvin-Rize Haritası, Erkanı Harbiye Haritası 1914 Tarihli-50 x 60 cm.

  Lot No: 417

  Lot: 417

  Osmanlıca Artvin-Rize Haritası, Erkanı Harbiye Haritası 1914 Tarihli-50 x 60 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca İstanbul Küçükköy-Kağıthane, Makriköy, Haritası, Erkanı Harbiye Haritası 1327 (1911) Tarihli

  Lot No: 418

  Lot: 418

  Osmanlıca İstanbul Küçükköy-Kağıthane, Makriköy, Haritası, Erkanı Harbiye Haritası 1327 (1911) Tarihli

  TLSold
 • Bosna Hersek, Zvornik ve Çevre Haritası, 1918 Tarihli-63 x 50 cm.

  Lot No: 419

  Lot: 419

  Bosna Hersek, Zvornik ve Çevre Haritası, 1918 Tarihli-63 x 50 cm.

  TLSold
 • 2 Adet İsmet İnönü'yü Kaybettik Haberli Milliyet ve Hürriyet Gazeteleri.

  Lot No: 420

  Lot: 420

  2 Adet İsmet İnönü'yü Kaybettik Haberli Milliyet ve Hürriyet Gazeteleri.

  TLSold
 • 1958 senesine ait T.C. Tapu Senedi

  Lot No: 421

  Lot: 421

  1958 senesine ait T.C. Tapu Senedi

  TLSold
 • Ulaşım Tarihi, Taşıt ve Ticaret Türk A.Ş. Esas Mukavelenamesi, 21 Sayfa

  Lot No: 422

  Lot: 422

  Ulaşım Tarihi, Taşıt ve Ticaret Türk A.Ş. Esas Mukavelenamesi, 21 Sayfa

  TLSold
 • Sanat Tarihi, Serenata - M.Mpszkowski, Op.15 No1, Karl Kopp Nachf, Alfred Kopp, Constantinople, 6 Sayfalık Müzik Mecmuası

  Lot No: 423

  Lot: 423

  Sanat Tarihi, Serenata - M.Mpszkowski, Op.15 No1, Karl Kopp Nachf, Alfred Kopp, Constantinople, 6 Sayfalık Müzik Mecmuası

  TLSold
 • Osmanlı Demiryolu Kumpanyası Selanik - Dersaadet İktisak Hatta, Hamiline Ait %3 Faizli 500 Franklık Tahvil, 1893

  Lot No: 424

  Lot: 424

  Osmanlı Demiryolu Kumpanyası Selanik - Dersaadet İktisak Hatta, Hamiline Ait %3 Faizli 500 Franklık Tahvil, 1893

  TLSold
 • Constantinople Heybeliada Ticaret Okulu , Dr. Zare Karakaş arşivi İstanbul damgalı-Edt. MJC ?9

  Lot No: 425

  Lot: 425

  Constantinople Heybeliada Ticaret Okulu , Dr. Zare Karakaş arşivi İstanbul damgalı-Edt. MJC ?9

  TLSold
 • Constantinople Beyazıt Meydanı ve Beyazıt Kulesi, Önden Pullu-Edt. Georges Papantoine100

  Lot No: 426

  Lot: 426

  Constantinople Beyazıt Meydanı ve Beyazıt Kulesi, Önden Pullu-Edt. Georges Papantoine100

  TLSold
 • 1900 Öncesi Constantinople Parçalı Çemberlitaş ve Hipodrom/Ayasofya/Sultanahmet-Otto Keil

  Lot No: 427

  Lot: 427

  1900 Öncesi Constantinople Parçalı Çemberlitaş ve Hipodrom/Ayasofya/Sultanahmet-Otto Keil

  TLSold
 • Constantinople Tarabya'da Yelkenliler-Edt. Max Fruchtermann 288

  Lot No: 428

  Lot: 428

  Constantinople Tarabya'da Yelkenliler-Edt. Max Fruchtermann 288

  TLSold
 • Constantinople Beylerbeyi Sarayı-Edt. E. F. Rochat 107

  Lot No: 429

  Lot: 429

  Constantinople Beylerbeyi Sarayı-Edt. E. F. Rochat 107

  TLSold
 • Meslek, Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Çalgıcılar

  Lot No: 430

  Lot: 430

  Meslek, Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Çalgıcılar

  TLSold
 • Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Hipodrom, Sultanahmet camii

  Lot No: 431

  Lot: 431

  Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Hipodrom, Sultanahmet camii

  TLSold
 • Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Arnavutköy Boğaziçi Manzarası

  Lot No: 432

  Lot: 432

  Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Arnavutköy Boğaziçi Manzarası

  TLSold
 • Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Rumelihisarı Manzarası

  Lot No: 433

  Lot: 433

  Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Rumelihisarı Manzarası

  TLSold
 • Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Alman Çeşmesi Manzarası

  Lot No: 434

  Lot: 434

  Constantinople Kabartma Kart, Fantezi Kartpostal, Alman Çeşmesi Manzarası

  TLSold
 • Constantinople, Fantezi Kartpostal, Armut İçerisinde Çemberlitaş Manzarası

  Lot No: 435

  Lot: 435

  Constantinople, Fantezi Kartpostal, Armut İçerisinde Çemberlitaş Manzarası

  TLSold
 • Smyrne, İzmir Limanı, Grand Kraemer Hotel, İtalyan Postahanesi-Edt: S. Saratopoulos

  Lot No: 436

  Lot: 436

  Smyrne, İzmir Limanı, Grand Kraemer Hotel, İtalyan Postahanesi-Edt: S. Saratopoulos

  TLSold
 • Smyrne, Aziz Policarp Manastırı, Fransız Levant Pulu ile Postadan Geçmiş.-Alman Baskısı

  Lot No: 437

  Lot: 437

  Smyrne, Aziz Policarp Manastırı, Fransız Levant Pulu ile Postadan Geçmiş.-Alman Baskısı

  TLSold
 • Constantinople Aya Stephano, Yeşilköy, İngiliz Levant Pullu-Edt. Loeffler, Foto Berggren

  Lot No: 438

  Lot: 438

  Constantinople Aya Stephano, Yeşilköy, İngiliz Levant Pullu-Edt. Loeffler, Foto Berggren

  TLSold
 • 1900 Öncesi Constantinople Beyazıt Meydanı ve Serasker Kapısı, Önden Yazılı, Pulu Düşük-Edt. Otto Keil

  Lot No: 439

  Lot: 439

  1900 Öncesi Constantinople Beyazıt Meydanı ve Serasker Kapısı, Önden Yazılı, Pulu Düşük-Edt. Otto Keil

  TLSold
 • Trabzon Limanı

  Lot No: 440

  Lot: 440

  Trabzon Limanı

  TLSold
 • Constantinople Prens Adaları, Prinkipo ve Halki, Büyükada ve Heybeliada.

  Lot No: 441

  Lot: 441

  Constantinople Prens Adaları, Prinkipo ve Halki, Büyükada ve Heybeliada.

  TLSold
 • Constantinople Halki, Heybeliada Sahili

  Lot No: 442

  Lot: 442

  Constantinople Halki, Heybeliada Sahili

  TLSold
 • Constantinople Yeni Camii-Edt. E. F. Rochat 1213

  Lot No: 443

  Lot: 443

  Constantinople Yeni Camii-Edt. E. F. Rochat 1213

  TLSold
 • Constantinople Beyoğlu Galata Kulesi Sosyal Yaşam-Edt. MJC 389

  Lot No: 444

  Lot: 444

  Constantinople Beyoğlu Galata Kulesi Sosyal Yaşam-Edt. MJC 389

  TLSold
 • Constantinople Yüksekkaldırım, 1908, Osmanlı Pulu ile Postadan Geçmiş.-Edt. Jsraelowitz

  Lot No: 445

  Lot: 445

  Constantinople Yüksekkaldırım, 1908, Osmanlı Pulu ile Postadan Geçmiş.-Edt. Jsraelowitz

  TLSold
 • Constantinople Kırmızı Bayraklı, Haliç'te Yelkenliler-Edt. E. F. Rochat 1008

  Lot No: 446

  Lot: 446

  Constantinople Kırmızı Bayraklı, Haliç'te Yelkenliler-Edt. E. F. Rochat 1008

  TLSold
 • 1900 Öncesi Bektaşi Derviş Tip

  Lot No: 447

  Lot: 447

  1900 Öncesi Bektaşi Derviş Tip

  TLSold
 • 1900 Öncesi Constantinople Kağıthane Mesire Alanı-Foto Andriomenos, Edt. Max Fruchtermann 1566

  Lot No: 448

  Lot: 448

  1900 Öncesi Constantinople Kağıthane Mesire Alanı-Foto Andriomenos, Edt. Max Fruchtermann 1566

  TLSold
 • I. Dünya Savaşı Osmanlı Sancak Askerleri-Edt. Max Fruchtermann 1936

  Lot No: 449

  Lot: 449

  I. Dünya Savaşı Osmanlı Sancak Askerleri-Edt. Max Fruchtermann 1936

  TLSold
 • 1900 Öncesi Meslek, Constantinople Marmara Denizinde Balıkçılar

  Lot No: 450

  Lot: 450

  1900 Öncesi Meslek, Constantinople Marmara Denizinde Balıkçılar

  TLSold
 • Constantinople Dolmabahçe Sarayı ve Camii, Boğaz'da Yelkenliler

  Lot No: 451

  Lot: 451

  Constantinople Dolmabahçe Sarayı ve Camii, Boğaz'da Yelkenliler

  TLSold
 • Constantinople Prinkipo, Calypso Oteli ve civarı

  Lot No: 452

  Lot: 452

  Constantinople Prinkipo, Calypso Oteli ve civarı

  TLSold
 • 1900 Öncesi Taşbaskı, Constantinople Tophane-i Amire, Nusretiye camii-Rommler & Jonas 15082

  Lot No: 453

  Lot: 453

  1900 Öncesi Taşbaskı, Constantinople Tophane-i Amire, Nusretiye camii-Rommler & Jonas 15082

  TLSold
 • Constantinople Küçüksu Kasrı, Meslek Sandalcılar-Edt. JMF 0176

  Lot No: 454

  Lot: 454

  Constantinople Küçüksu Kasrı, Meslek Sandalcılar-Edt. JMF 0176

  TLSold
 • Taşbaskı, Kürt Tip-Edt. Max Fruchtermann 1672, foto Berggren

  Lot No: 455

  Lot: 455

  Taşbaskı, Kürt Tip-Edt. Max Fruchtermann 1672, foto Berggren

  TLSold
 • Constantinople Tarabya Summer Palas Hoteli, Tamirli-Edt. N. Nicolaievitch S. 
Edt. R. & K., L. 126005

  Lot No: 456

  Lot: 456

  Constantinople Tarabya Summer Palas Hoteli, Tamirli-Edt. N. Nicolaievitch S. Edt. R. & K., L. 126005

  TLSold
 • 1900 Öncesi Constantinople Yeni Camii ve Kayıkçılar, Fransız Pulu ile Postadan Geçmiş.

  Lot No: 457

  Lot: 457

  1900 Öncesi Constantinople Yeni Camii ve Kayıkçılar, Fransız Pulu ile Postadan Geçmiş.

  TLSold
 • Meslek, Sokak Berberi-Edt. Bon Marché 224

  Lot No: 458

  Lot: 458

  Meslek, Sokak Berberi-Edt. Bon Marché 224

  TLSold
 • Constantinople Alman Elçilik Binası-Edt. Bon Marché 206

  Lot No: 459

  Lot: 459

  Constantinople Alman Elçilik Binası-Edt. Bon Marché 206

  TLSold
 • Constantinople Eminönü, Camii Merdivenlerinde Müslümanlar-Edt. E. F. Rochat 12

  Lot No: 460

  Lot: 460

  Constantinople Eminönü, Camii Merdivenlerinde Müslümanlar-Edt. E. F. Rochat 12

  TLSold
 • Haydarpaşa Yangını

  Lot No: 461

  Lot: 461

  Haydarpaşa Yangını

  TLSold
 • Constantinople Şişli Caddesi, Halaskargazi Caddesi Sosyal Yaşam-Edt. MJC 368

  Lot No: 462

  Lot: 462

  Constantinople Şişli Caddesi, Halaskargazi Caddesi Sosyal Yaşam-Edt. MJC 368

  TLSold
 • Meslek, Diyarbakır'lı Çoban-Foto Güzel Kaşeli

  Lot No: 463

  Lot: 463

  Meslek, Diyarbakır'lı Çoban-Foto Güzel Kaşeli

  TLSold
 • 1900 Öncesi, Constantinople Beyoğlu, Fransız Levant Pullu

  Lot No: 464

  Lot: 464

  1900 Öncesi, Constantinople Beyoğlu, Fransız Levant Pullu

  TLSold
 • Constantinople Eminönü'nde Yeni İskeleler, Önden Pullu-Edt. MJC 347

  Lot No: 465

  Lot: 465

  Constantinople Eminönü'nde Yeni İskeleler, Önden Pullu-Edt. MJC 347

  TLSold
 • İstanbul Anadolu Hisarı, Şehir Hatları Tekneleri, Uçak ile Etiketli, Pulları Düşük

  Lot No: 466

  Lot: 466

  İstanbul Anadolu Hisarı, Şehir Hatları Tekneleri, Uçak ile Etiketli, Pulları Düşük

  TLSold
 • Constantinople Prinkipo, Büyükada Tepelerinden Heybeli ve Kınalı manzarası, Eşeği ile Poz Veren Çocuk

  Lot No: 467

  Lot: 467

  Constantinople Prinkipo, Büyükada Tepelerinden Heybeli ve Kınalı manzarası, Eşeği ile Poz Veren Çocuk

  TLSold
 • İstanbul Büyükada Sahilinin Doldurulmamış Hali

  Lot No: 468

  Lot: 468

  İstanbul Büyükada Sahilinin Doldurulmamış Hali

  TLSold
 • Constantinople Eyüp'te Türk Mezarlığı-Edt. Isaac M. Ahitouv

  Lot No: 469

  Lot: 469

  Constantinople Eyüp'te Türk Mezarlığı-Edt. Isaac M. Ahitouv

  TLSold
 • İstanbul Haliç, Eyüp Sultan Ve civarı

  Lot No: 470

  Lot: 470

  İstanbul Haliç, Eyüp Sultan Ve civarı

  TLSold
 • Constantinople Galata Köprüsü, Haliç-Edt. E. F. Rochat 55

  Lot No: 471

  Lot: 471

  Constantinople Galata Köprüsü, Haliç-Edt. E. F. Rochat 55

  TLSold
 • Şark Güzeli, Beaute Orientale, Albümden Çıkma-Edt. MB (Moise Baruch)

  Lot No: 472

  Lot: 472

  Şark Güzeli, Beaute Orientale, Albümden Çıkma-Edt. MB (Moise Baruch)

  TLSold
 • Şark Güzeli, Beaute Orientale, Albümden Çıkma-Edt. MB (Moise Baruch)

  Lot No: 473

  Lot: 473

  Şark Güzeli, Beaute Orientale, Albümden Çıkma-Edt. MB (Moise Baruch)

  TLSold
 • Şark Güzeli, Beaute Orientale, Albümden Çıkma-Edt. MB (Moise Baruch)

  Lot No: 474

  Lot: 474

  Şark Güzeli, Beaute Orientale, Albümden Çıkma-Edt. MB (Moise Baruch)

  TLSold